Bezpieczeństwo maszyn i instalacji przemysłowych

Sympozja klubu Paragraf 34 na stałe weszły do kalendarza szeregu osób związanych z branżą przemysłową. Są one okazją do rozszerzania wiedzy na tematy związane z bezpieczeństwem maszyn i instalacji przemysłowych oraz unikalną możliwością do bezpośredniej wymiany doświadczeń w tym zakresie. Najbliższa taka okazja przypada w dniach 10-11 kwietnia, gdy odbędzie się III Sympozjum Klubu, na które organizatorzy zapraszają do miejscowości Słok koło Bełchatowa.

Posłuchaj
00:00

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Klub Paragraf 34, który powstał w lutym 2007 roku, ma zgodnie z zamierzeniami założycieli pełnić rolę miejsca wymiany doświadczeń w zakresie tematyki bezpieczeństwa maszyn i instalacji przemysłowych, jak też aspektów prawnych z tym związanych. W zeszłorocznym, drugim sympozjum Klubu wzięło udział ponad 100 osób. Mogli oni wysłuchać prelekcji dotyczących wymagań minimalnych, kwestii analizy ryzyka, jak też dowiedzieć się o przepisach w zakresie bezpieczeństwa maszyn i instalacji. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele Urzędu Dozoru Technicznego i Głównego Inspektoratu Pracy, z którymi współpracuje Klub.

III Sympozjum Klubu

Podobnie jak poprzednie spotkania, również sympozjum odbywające się w kwietniu poświęcone będzie zagadnieniom z zakresu bezpieczeństwa maszyn, instalacji przemysłowych, a także etyki, prawa i zarządzania. Wykłady odbywały się będą w trzech sesjach, które poświęcone będą wymienionym tematom, następnie drugiego dnia odbędzie się walne zgromadzenie członków klubu. W jego trakcie planowane jest m.in. głosowane nad powołaniem trzech sekcji technicznych, które w przyszłości zajmowałyby się omawianą tematyką. Warto dodać, że pierwszego dnia wieczorem uczestnicy będą mieli również możliwość odwiedzenia KWB "Bełchatów”. Zapisy na sympozjum możliwe są poprzez stronę klubu www.paragraf34.pl, gdzie publikowane są również dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia.

Tabele

  • TABELA 1. Wybrane referaty, które przedstawiane będą podczas sympozjum

Zbigniew Piątek

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów