Rośnie światowy rynek napędów AC małej mocy

Amerykańska firma doradcza ARC Advisory Group wyliczyła, że w roku ubiegłym rynek ten osiągnął poziom 7mld dolarów. Kolejnych 5 najbliższych lat ma przynosić dalszy stopniowy wzrost na poziomie 8,9% (roczna stopa wzrostu), tak by w 2012 roku rynek przekroczył 11mld dolarów. Analitycy wskazują na gospodarki Chin, Indii, Brazylii oraz krajów wschodnioeuropejskich tłumacząc tak dobre wyniki segmentu napędów AC małej mocy. Producenci napędów odnotowali wzrost dochodów nawet w czwartym kwartale 2007 roku, gdy największa gospodarka świata zaczęła zwalniać. W tym wypadku głównym czynnikiem okazały się inwestycje w sektorze paliwowo-naftowym oraz wzrost liczby zakładów produkcyjnych w krajach rozwijających się. Mimo że amerykańska recesja może trochę potrwać, popyt na napędy nie zmaleje, z powodu aktualnie odbywających się prac modernizacyjnych wielu instalacji przemysłowych.

Motorem napędowym dla rynku okazuje się być też globalizacja, która spowodowała ogromne zapotrzebowanie na nowoczesną infrastrukturę, szczególnie w krajach rozwijających się. Zjawisko to wpłynęło na wzrost zastosowań zaawansowanej automatyki na całym świecie. Wskutek tego napędy AC małej mocy są coraz powszechniej stosowane w sektorze chemicznym, spożywczym, tekstylnym, metalurgicznym czy automatyki budynkowej. Wzrost popytu na rozwiązania automatyki oparte na napędach małej mocy wynika też z szukania przez producentów różnych branż coraz oszczędniejszych produktów. Na przykład w przemyśle motoryzacyjnym wciąż poszukuje się coraz lżejszych materiałów, a z kolei wytwórcy opakowań opracowują jeszcze ekonomiczniejsze opakowania. W rezultacie te działania prowadzą do powstania nowych linii produkcyjnych wyposażonych między innymi w napędy AC małej mocy.

Posłuchaj
00:00
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów