IBM pomoże w rejestracji substancji

Europejskie przedsiębiorstwa chemiczne stworzyły firmę ReachLink zarządzjącą platformą SIEFreach służącą wymianie informacji o substancjach chemicznych. SIEFreach jest dziełem IBMa oraz CEFIC (European Chemical Industry).

Powodem stworzenia takiej internetowej platformy jest unijna regulacja REACH. Określa ona, że każda firma importująca lub produkująca ponad tonę substancji chemicznych rocznie, zmuszona będzie zgłosić te substancje.

W związku z tym, do roku 2018 zarejestrowanych ma być ok. 30tys. substancji. Publikowanie w ramach platformy informacji na temat danej substancji, pozwoli innym firmom, korzystającym z tego rozwiązania, zaoszczędzić czas i fundusze potrzebne na powtórne wykonanie tych samych testów dla tej substancji. IBM oprócz oprogramowania dostarczy również osprzęt i zapewni pomoc techniczną dla użytkownika.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
Tridium i IBM łączą siły w automatyce budynkowej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Dłoń robotyczna Unitree Dex5-1 – przełom w chwytakach EOAT z czujnikami dotykowymi i AI
Zasilanie, aparatura nn
Grupa LAPP otworzyła we Wrocławiu Centrum Usług Biznesowych
Aktualności
Foxconn i NVIDIA budują superkomputer AI z 10 000 GPU Blackwell na Tajwanie
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów