Electronica2008 już za tydzień!

W dniach 11-14 listopada w Monachium odbędzie się 23 edycja Międzynarodowych Targów Electronica. Targi te są uważane za najważniejszą imprezę branżową elektroniki.

Posłuchaj
00:00

Statystyki pokazują, że targi są odwiedzane głównie przez osoby bezpośrednio odpowiedzialne za podejmowanie decyzji kluczowych z punktu widzenia rozwoju firmy, w tym przez przedstawicieli szczebla kierowniczego (72%). O randze imprezy świadczy też olbrzymie zainteresowanie mediów. W tym roku organizatorzy oczekują przybycia ponad 800 dziennikarzy zainteresowanych relacjonowaniem przebiegu targów.

W tegorocznej edycji targów szczególne miejsce wśród prezentowanych produktów zajmować będzie elektronika samochodowa. W ten sposób organizatorzy chcą podkreślić rosnące znaczenie tego rynku. Już na poprzednich targach w 2006 roku pojawiło się ponad tysiąc firm związanych z tą branżą. Wówczas targi odwiedziło ponad 13 tys. osób zajmujących się wykorzystaniem elektroniki w przemyśle motoryzacyjnym. Biorąc pod uwagę tak duże zainteresowanie organizatorzy także w tym roku postanowili wyróżnić ten temat. W związku z tym w ramach targów oprócz ekspozycji związanych z elektroniką samochodową odbędzie się też szereg konferencji. Oprócz elektroniki samochodowej prezentowane będą też najnowsze rozwiązania w zakresie systemów wbudowanych, urządzeń bezprzewodowych oraz nowinki w zakresie mikrotechnologii i nanotechnologii. W ramach ostatniego tematu odbędzie się m.in. Forum World of MEMS.

Organizatorzy szacują, że na tegorocznej wystawie zaprezentuje się około 3tys. wystawców. Stanowiska firm zostaną rozmieszczone w 14 halach targowych o powierzchni 152 tys.². W 2006 roku wystawę odwiedziło ponad 77 tys. osób ze 124 krajów. Ilu gości pojawi się na tegorocznej edycji targów przekonamy się już za tydzień.

Więcej informacji na stronie: www.electronica.de.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja dojenia
Zasilanie, aparatura nn
Współpraca ABB i VoltaGrid
Obudowy, złącza, komponenty
Światowy rynek kabli energetycznych
Komunikacja
PESA przejęła niemieckiego producenta tramwajów - HeiterBlick GmbH
Aktualności
SKF Ventures - powstała nowa platforma
Obudowy, złącza, komponenty
Złącza dla lotnictwa i branży kosmicznej

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów