Turniej Robotów FIRST LEGO LEAGUE już wkrótce!

15 listopada na Politechnice Gdańskiej odbędzie się druga polska edycja Turnieju Robotów FIRST LEGO LEAGUE.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

FLL to turniej budowy robotów, którego uczestnikami są dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Ich zadaniem jest skonstruowanie w pełni autonomicznego robota z klocków LEGO oraz jego zaprogramowanie w taki sposób, aby wykonał rozmaite punktowane zadania (np. przesunięcie klocków, przejazd między wyznaczonymi punktami).

Celem konkursu jest wprowadzenie młodzieży poprzez zabawę i współzawodnictwo do świata nauki i technologii, kreowanie umiejętności pracy w zespole oraz wspieranie młodych ludzi w poszukiwaniu rozwiązań złożonych problemów. Dodatkowym zadaniem jest realizacja projektu badawczego, którego tegorocznym hasłem jest "CLIMATE CONNECTIONS"– powiązania klimatyczne. Najlepszy Polski zespół zdobędzie przepustkę do finałów Europy Środkowo-Wschodniej, które odbędą się w Niemczech pod koniec listopada.

Organizatorem FLL jest Fundacja FabrykaTALENTÓW. Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją objęli Prezydent Miasta Gdańska oraz Rektor Politechniki Gdańskiej. W patronat medialny turnieju zaangażowało się również Wydawnictwo AVT .

Więcej informacji: www.fabrykatalentow.org

Relacje z przebiegu turnieju FLL już wkrótce na www.automatykab2b.pl i w magazynie APA .

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj AutomatykaB2B do ulubionych źródeł
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Nowa dyrektywa PLD w praktyce
Pomiary
Rynek ogniw obciążnikowych
Zasilanie, aparatura nn
Polska przeznaczy 4,8 mld zł na wsparcie energochłonnego przemysłu
Przemysł 4.0
Boom na AI wypycha centra danych z europejskich metropolii. Warszawa wśród tańszych rynków
Przemysł 4.0
Prezydent podpisał nowelizację specustawy jądrowej. Budowa elektrowni może przyspieszyć o dwa lata
Przemysł 4.0
Vale rozszerza współpracę z ABB. Automatyzacja trafi do kolejnych zakładów przeróbki rudy żelaza

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów