Targi HPS 2008

W dniach 21-23 października w Katowicach odbyły się VII Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów HPS. Na powierzchni ponad 6500m² (o 25% większej w porównaniu do poprzednich targów) zaprezentowało się 250 firm polskich oraz 16 zagranicznych, w tym m.in. z Austrii, Czech, Danii, Finlandii, Niemiec, Turcji, USA i Wielkiej Brytanii. Ekspozycję odwiedziło blisko 4000 osób.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

Zakres tematyczny targów obejmował m.in. elementy i systemy hydrauliczne, pneumatyczne, sterowniki, napędy (układy, zespoły, elementy), roboty przemysłowe i manipulatory oraz techniki laboratoryjne (pomiary przepływu, temperatury, siły, ciśnienia, badania materiałowe). Podczas imprezy zaprezentowano 40 nowości produktowych, z których ponad połowę zgłoszono do konkursu na Najlepszy Produkt Targów. Nagrody – statuetki przyznano m.in. firmie Hydromar za model windy z odzyskiem energii na bazie pompy QXM wraz z pompo-silnikiem typ QXM oraz firmie Pneumatic za sprężarkę śrubową Boge typ CLDF 9-270. Medal Międzynarodowych Targów Katowickich przyznano natomiast m.in. firmie Sauer-Danfoss za Fan Drive – system hydrauliczny wraz ze sterowaniem elektrycznym do napędu wentylatorów w chłodnicach maszyn roboczych pojazdów ciężarowych, firmie Hydral za rozdzielacze suwakowe monoblokowe RSM 11 oraz firmie Bosch Rexroth za zespół przygotowania sprężonego powietrza AS2, AS3, AS5. Kolejna edycja HPS odbędzie się w 2010 roku.

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj AutomatykaB2B do ulubionych źródeł

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Panele sterowania agregatami chłodniczymi
Obudowy, złącza, komponenty
Rozbudowa zakładu Liropol w Lidzbarku
Zasilanie, aparatura nn
WEG inwestuje w transformację energetyczną. Nowy, zaawansowany zakład produkcyjny systemów BESS w Brazylii
Przemysł 4.0
AI Act w praktyce - od 2 sierpnia firmy mają obowiązek ujawniania zastosowań sztucznej inteligencji
Zasilanie, aparatura nn
Nowe przepisy wymuszą inteligentne zarządzanie energią. Polskie firmy mają czas do 2027 roku
Roboty
Pionowy wymiar zautomatyzowanej logistyki - windy i systemy cyfrowe Schindler integrują się z robotami w HOCH Health Ostschweiz

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów