EuroBlech 2008

W dniach 21-25 października odbyła się w Hanowerze XX Międzynarodowa Wystawa Technologii Tłoczenia Blach. Na powierzchni 87 700m² zaprezentowało się 1520 wystawców z 38 krajów. Firmy niemieckie stanowiły 44,5% wszystkich firm prezentujących się na tegorocznych targach. Inne, równie licznie reprezentowane państwa to: Włochy, Szwajcaria i Holandia. USA, Turcja, Chiny i Tajwan.

Posłuchaj
00:00

Wśród firm, które zaprezentowały swoje produkty na EuroBLECH2008 można było jednak spotkać również producentów polskich, w tym firmy takie jak: R3D, która prezentowała Adaptacyjny System Wizyjny zaprojektowany do pełnej kontroli zautomatyzowanego zgrzewania ścian sitowych wymienników ciepła, Belma Accessories Systems z Bydgoszczy, Hel-Wita z Zielonki k/Bydgoszczy, Stalprodukt S.A. z Bochni oraz FCPK Bytów, oferującą m.in. tuleje do form i tłoczników wykonywane w technologii BronzeRite, w której warstwa brązu nanoszona jest metodą wylewania, dzięki czemu uzyskuje się elementy trwalsze w użytkowaniu. Według organizatorów w porównaniu do poprzednich targów, które odbyły się w 2006 roku przyrost liczby wystawców wyniósł 8%, natomiast powierzchnia wystawowa została zwiększona o 15%.

Więcej na www.euroblech.de

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
PepsiCo Polska rozwija automatyzację logistyki – nowy inteligentny magazyn z technologią Mecalux w Grodzisku Mazowieckim
Przemysł 4.0
W listopadzie ruszają zapisy na dotacje na cyfryzację
Roboty
Ponad pół miliona stanowisk w Amazonie zostanie przejętych przez roboty
Aktualności
Wprowadzony system kaucyjny wymaga automatów do jego obsługi
Aktualności
Phoenix Contact promuje inteligentne zarządzanie energią – 30 dni bezpłatnego dostępu do Energy Management Service
Aktualności
B&R Innovation Days – ABB i B&R wspólnie kształtują przyszłość automatyki

MES Plex od Rockwell Automation - dane, które napędzają produkcję

Dane to dziś jeden z najcenniejszych zasobów, również, a może przede wszystkim w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Współczesny przemysł bazuje na automatyzacji, co wymaga stałego dostępu do ogromnych ilości danych cyfrowych. Ich analiza pozwala optymalizować produkcję pod kątem kosztów, jakości i efektywności, a to z kolei ma bezpośrednie przełożenie na konkurencyjność i rentowność przedsiębiorstwa.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów