FDT poszerzone o SERCOS III

Organizacje SERCOS i FDT poinformowały o nawiązaniu współpracy. Efektem tej kooperacji ma być uwzględnienie w specyfikacji FDT interfejsu SERCOS III. Jeśli rzeczywiście do tego dojdzie, SERCOS III będzie pierwszym Ethernetowym standardem wspierającym technologię FDT.

Posłuchaj
00:00

Na współpracy zyskają użytkownicy, którzy do łatwego konfigurowania urządzeń obsługujących SERCOS III będą mogli wykorzystać specjalną aplikację z graficznym interfejsem użytkownika oraz sterowniki DTM technologii FDT.

Powiązane treści
Webinaria Sercos III
Nowy profil energetyczny w sieciach Sercos
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Bezpieczeństwo
Cyberbezpieczeństwo w przemyśle
Pomiary
Rynek inspekcji wizyjnej
Aktualności
Współpraca Siemensa z Airbusem
Obudowy, złącza, komponenty
Stabilny wzrost zapotrzebowania na odlewy metalowe
Roboty
Automatyzacja dojenia
Zasilanie, aparatura nn
Współpraca ABB i VoltaGrid

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów