Ensto łączy się z Imco i przenosi produkcję

Imco, firma produkująca w Talinie formowane wtryskowo elementy z tworzyw sztucznych na zamówienie klientów, zostanie połączona z Ensto.

Posłuchaj
00:00

W wyniku zmian również produkcja obudów termoplastycznych Ensto Cubo zostanie przeniesiona z Ensto w Finlandii do Imco w Estonii. Transfer nastąpi do końca bieżącego roku. Ensto prowadzi działalność produkcyjną w Estonii i zatrudnia około 300 pracowników w Keila.

Właścicielem zarówno Ensto, jak i Imco, jest fińska firma EM Group. Obroty roczne Imco wynoszą około 5 mln euro, firma zatrudnia 70 pracowników. Imco było dostawcą elementów z tworzyw sztucznych do wyrobów Ensto.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Bezpieczeństwo
Polska i Tajwan zacieśniają strategiczną współpracę w sektorze dronowym
Przemysł 4.0
Lantek utworzy w Bilbao kampus technologiczny dla inteligentnego przemysłu
Roboty
Humanoidy Figure AI pracują na oczach branży. Live stream sortowania paczek trwa od 13 maja
Roboty
Zaawansowane laboratorium robotyki we Wrocławiu. Jaka będzie przyszłość physical AI i humanoidów?
Roboty
FANUC przyspiesza rozwój robotów Physical AI dzięki współpracy z Google
Przemysł 4.0
4,5 mld zł z KPO na Polski Hub Elektromobilności w Jaworznie

Automatyzacja przemysłu na rozdrożu: dylemat między przywiązaniem a otwartością. E-book do pobrania

Współczesny przemysł, od produkcji po intralogistykę, funkcjonuje w środowisku bezprecedensowej zmienności. Dynamiczne trendy konsumenckie, nowe regulacje prawne i nieprzewidywalne wstrząsy w globalnych łańcuchach dostaw zmuszają firmy do fundamentalnej refleksji nad swoimi strategiami operacyjnymi. W centrum tej dyskusji znajduje się kluczowe pytanie o model technologiczny: czy trwać w przywiązaniu do zamkniętych, specyficznych dla jednego dostawcy standardów, czy też otworzyć się na nowe możliwości, jakie niesie ze sobą elastyczność i interoperacyjność?
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów