Seco/Warwick uruchomiło dwa piece w Gliwicach

Seco/Warwick, świebodziński producent pieców do obróbki cieplnej metali, uruchomił dwa próżniowe piece indukcyjne do topienia i odlewania metali oraz ich stopów w Instytucie Metali Nieżelaznych w Gliwicach.Piece zostały zaprojektowane i wykonane w Świebodzinie we współpracy z amerykańskim partnerem strategicznym Seco/Warwick w dziedzinie metalurgii próżniowej – firmą Retech System LLC.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00
Pierwszy z pieców, przeznaczony do zastosowań laboratoryjnych, wyposażony został w system grzania indukcyjnego o mocy 20kW, który umożliwia topienie wsadu o masie od 0,7 do 2,5 kg. Z kolei drugi piec, przeznaczony do produkcji masowej, ma system grzania indukcyjnego o mocy 60kW oraz możliwość stosowania wymiennych wzbudników, co pozwala topić wsad o masie od 10 do 50 kg. Proces odlewania realizowany jest za pomocą precyzyjnego mechanizmu obrotu tygla. Pracą pieców można sterować, wykorzystując panel dotykowy. Możliwa jest też rejestracja parametrów procesowych. Wartość zamówień na piece wyniosła łącznie ponad 1,8 mln zł.

 

 

 

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj AutomatykaB2B do ulubionych źródeł

Powiązane treści
Powstało nowoczesne laboratorium metalograficzne
Nowe zlecenia dla Seco/Warwick
Piec Seco/Warwick w Kuźni Polskiej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Artykuły
Od zasilania brzegowego po uzdatnianie wody: zwycięzcy nagród vector awards 2026
PLC, HMI, Oprogramowanie
Panele sterowania agregatami chłodniczymi
Obudowy, złącza, komponenty
Rozbudowa zakładu Liropol w Lidzbarku
Zasilanie, aparatura nn
WEG inwestuje w transformację energetyczną. Nowy, zaawansowany zakład produkcyjny systemów BESS w Brazylii
Przemysł 4.0
AI Act w praktyce - od 2 sierpnia firmy mają obowiązek ujawniania zastosowań sztucznej inteligencji
Zasilanie, aparatura nn
Nowe przepisy wymuszą inteligentne zarządzanie energią. Polskie firmy mają czas do 2027 roku

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów