Kielce gościły uczestników Krajowej Konferencji Automatyki

Krajowa Konferencja Automatyki to wydarzenie odbywające się co trzy lata, które stanowi krajowe forum prezentacji wyników prac badawczych i aplikacyjnych w dziedzinie automatyki, techniki systemów i robotyki. W tym roku w czerwcu odbyła się siedemnasta edycja spotkania.

Posłuchaj
00:00

Intencją organizatorów wydarzenia jest integracja instytucji akademickich, ośrodków badawczych i osób związanych z przemysłem. W tegorocznej konferencji KKA'2011 uczestniczyło 115 osób, wygłoszono ponad 90 referatów, przy czym ich tematyka obejmowała m.in. identyfikację i optymalizację, systemy pomiarowe, zastosowania metod sztucznej inteligencji, teorię sterowania, układy regulacji, optymalizację i sterowanie systemów oraz automatyzację i robotykę.

Wygłoszono również 6 naukowych referatów plenarnych. Obrady odbywały się w nowym Gmachu Auli Głównej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach oraz, w ostatnim dniu trwania konferencji, w ORW "Echo" w Cedzynie. W drugim dniu konferencji odbyło się również otwarcie laboratorium mechatroniki, automatyki i robotyki - Pracowni Automatyki i Robotyki w Centrum Laserowych Technologii Metali oraz Pracowni Mechatroniki w budynku B Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, które powstały z funduszy Unii Europejskiej.

Patronat honorowy nad konferencją objął prof. dr hab. inż. Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Zbigniew Piątek

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
XVII Krajowa Konferencja Automatyki - KKA'2011
Udana konferencja Elgor 2011

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów