Ethernet Powerlink Standardization Group podsumowuje zeszły rok na rynku

Ethernet Powerlink jest jednym z najczęściej wybieranych protokołów Ethernetu przemysłowego w przypadku aplikacji, gdzie konieczne jest stosowanie szybkich, zsynchronizowanych ze sobą napędów. W 2010 roku, według przedstawicieli EPSG, uruchomiono ponad 100 tys. osi napędowych w systemach sterowania z interfejsami sieci Powerlink.

Posłuchaj
00:00

Jedną z najbardziej złożonych maszyn jest ta pracująca w przemyśle farmaceutycznym i wykorzystująca ponad 500 osi napędowych. Omawiany protokół cechuje się otwartą licencją; produkty z nim zgodne dostarcza m.in. firma B&R.

Powiązane treści
Chrupiące bagietki - to zasługa sieci POWERLINK!
Rekordowe wdrożenie Powerlink
B&R i Maplesoft współpracują
Endress+Hauser podsumował 2010 rok na rynku
B&R współpracuje z Cognex
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Liderzy AI trzykrotnie szybciej wdrażają agentów AI – nowy raport Rackspace ujawnia kluczowe przewagi
Roboty
Roboty humanoidalne przejdą do natarcia w przemyśle
Silniki i napędy
Wyjątkowy hangar sterowców z napędami SEW-EURODRIVE
Obudowy, złącza, komponenty
Maksymalna jakość obrazu przy minimalnym oświetleniu – GigE uEye LE z przetwornikami Sony Starvis 2
Aktualności
Szkolenie: Rozporządzenie Maszynowe UE 2023/1230 - wiedza dla producentów i integratorów
Aktualności
Renex zaprasza na konferencję RAAD 2025 w Belgradzie

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów