Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB

| Targi zagraniczne Artykuły

Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB

Termin: 18 - 22 września 2012
Miejsce: Stuttgart (Niemcy)
Informacje dodatkowe:

W dniach 18 - 22 września w Stuttgarcie na terenach targowych usytuowanych tuż przy lotnisku w Stuttgarcie i autostradzie A8, odbędzie się kolejna edycja jednej z największych imprez wystawienniczych branży obróbki metalu w Europie i na świecie - Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB.

Poprzednia edycja targów w 2010 roku (targi odbywają się w cyklu dwuletnim) była rekordowa pod względem zainteresowania ze strony wystawców i zwiedzających. Ofertę ponad 1.300 wystawców z 28 krajów (10 firm z Polski) prezentowaną na 105.000 m2 obejrzało ponad 86.000 zwiedzających z ponad 80 krajów. Odsetek wystawców i zwiedzających z zagranicy wynosił odpowiednio 25% i 10%. Przyszłoroczna edycja zapowiada się równie ciekawie – już teraz na 10 miesięcy przed targami swój udział w targach zgłosiło około 1.000 wystawców, w tym 3 firmy z Polski: Fenes, ASCO i Inter-Diament.

Targi AMB dysponują dużym potencjałem zwiedzających już z racji swojego usytuowania. W promieniu 100 km od Stuttgartu występuje największa koncentracja przemysłu w Europie, w promieniu 200 km od Stuttgartu skupione jest 40% europejskiego przemysłu obróbki metalu. W Badenii-Wirttembergii (której stolicą jest Stuttgart) zlokalizowanych jest także 45% niemieckich zakładów branż maszynowo-narzędziowych, które generują 52% całkowitej produkcji Niemiec. To tu swoje siedziby ma wiele znanych firm wykorzystujących obróbkę metalu w swojej produkcji, m.in. DaimlerChrysler, Porsche, Bosch, Trumpf, Festo, HP invest, IBM, Stihl, SAP, ABB i inne. To właśnie właściciele, prezesi, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy wykwalifikowani tych zakładów oraz wielu innych przedsiębiorstw z branż przemysłu samochodowego, budowy maszyn, elektrotechnicznego, mechaniki precyzyjnej i optyki, produkcji narzędzi i form, lotnictwa, kosmonautyki, przemysłu okrętowego, budownictwa stalowego, budownictwa metalowego i z lekkich materiałów itd. tworzą tak dużą liczbę zwiedzających targi AMB. Na targi przybywa również wielu fachowców z zagranicy, m.in. z Austrii, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Europy Wschodniej, ale również z Indii, Tajwanu i Japonii, Rosji i Chin.

Zakres tematyczny targów AMB obejmuje: maszyny do obróbki skrawaniem, maszyny do obróbki ubytkowej i inne obrabiarki, narzędzia precyzyjne, techniki pomiarowe i badanie jakości, techniki utrzymania ruchu i montażu, oprogramowanie, systemy komputerowe i urządzenia peryferyjne, komponenty, elementy konstrukcji, podzespoły, usługi.

Atrakcyjność targów AMB podnosi także fachowo przygotowany i bardzo interesujący program ramowy przygotowany we współpracy ze związkami branżowymi, instytutami badawczymi i uniwersytetami, obejmujący m.in. kongresy, seminaria, konferencje, prezentacje, podczas którego są prezentowane najnowsze osiągnięcia branży oraz trendy panujące obecnie na rynku. Targom AMB towarzyszy giełda kooperacyjna b2fair.

Więcej informacji: www.messe-stuttgart.de