5 tys. zł do wygrania w konkursie na najlepszą pracę dyplomową

Firma Astor po raz czternasty zaprasza studentów kierunków technicznych do zgłaszania swoich prac dyplomowych do konkursu. W tegorocznej edycji także uczniowie szkół średnich o profilu technicznym mogą przyłączyć się do zmagań o prestiż i nagrody pieniężne. Poprzez rozszerzenie formuły konkursu, Astor chce zachęcić młodzież do poznawania tajników automatyki, robotyki oraz oprogramowania przemysłowego.

Posłuchaj
00:00

Konkurs Astor na najlepszą pracę dyplomową, od czternastu już lat pozwala absolwentom uczelni technicznych wejść lepiej przygotowanymi na rynek pracy. Organizator konkursu zachęca przyszłych inżynierów do tworzenia prac dyplomowych w oparciu o rozwiązania globalnych dostawców, z którymi współpracuje. Dlatego też studenci, jak i od tej edycji – uczniowie średnich szkół technicznych - mogą liczyć na wsparcie merytoryczne i techniczne specjalistów z firmy Astor.

Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego Astor ds. Marketingu i PR, komentuje: "Wieloletnia współpraca firmy Astor z placówkami dydaktycznymi przyczyniła się do popularyzacji konkursu wśród studentów. Ogromną rolę odgrywa również zaangażowanie w promocję konkursu zarówno mediów branżowych, jak i tematycznych, skierowanych do młodych i aktywnych ludzi. Dzięki nim informacja o konkursie ma dużą szansę trafić do zainteresowanych. W tym roku mamy nadzieję, że także uczniowie techników spróbują zmierzyć się z mocą technologii".

Tematyka prac zgłaszanych do konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych, może być związana z systemami sterowania linią produkcyjną, monitoringiem i wizualizacją procesów przemysłowych, automatyzacją procesów produkcyjnych czy stanowiskami zrobotyzowanymi. Jury konkursu niezmiennie ocenia: innowacyjność, poziom technicznego wykonania pracy, możliwość wdrożenia rozwiązania w praktyce, złożoność opisywanego zagadnienia, ilość produktów z oferty Astor wykorzystanych w pracy, poziom integracji poszczególnych elementów systemu oraz stopień wykorzystania zaawansowanych funkcji produktów.

Warto wspomnieć, że konkurs Astor na Najlepsza Pracę Dyplomową został wyróżniony w Raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki."

Prace należy zgłaszać do 10 października 2012 roku.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: konkurs.Astor.com.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
W stronę kolei dużych prędkości i transferu technologii - strategiczne partnerstwo PESA Bydgoszcz i Hitachi Rail
Obudowy, złącza, komponenty
Rynek ceramiki technicznej
Silniki i napędy
Valeo otwiera w Polsce europejskie centrum R&D elektromobilności i rekrutuje ponad 100 inżynierów
Przemysł 4.0
Accenture przejmuje Industries eXcellence Group i wzmacnia współpracę z Siemensem w cyfryzacji przemysłu
Aktualności
Rozbudowa fabryki mebli
Bezpieczeństwo
5. edycja Akademii bezpieczeństwa INSTOM

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów