Rozpoczął się cykl seminariów technicznych dla studentów "Moc technologii na AGH"

Organizatorem spotkań jest firma Astor, która od wielu lat angażuje się w propagowanie praktycznej wiedzy wśród studentów uczelni technicznych. Partnerami inicjatywy są: Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Koło Naukowe INTEGRA. Pierwsze seminarium odbyło się w poniedziałek 6 maja. Odbędą się jeszcze dwa spotkania w maju i jedno w czerwcu - wstęp wolny.

Posłuchaj
00:00

Pierwszy wykład dotyczył funkcjonowania, typowych wymagań oraz problemów pojawiających się w codziennym życiu zakładu produkcyjnego. Omówiona została idea i cel optymalizacji procesu produkcyjnego. Poruszone zostały także biznesowe aspekty związane z przygotowaniem do wdrożenia oprogramowania przemysłowego: przygotowanie uzasadnienia biznesowego, ocena efektywności projektu, obliczenie wskaźnika ROI (Return On Investment).

Obecny cykl warsztatów "Moc technologii na AGH" jest drugą edycją. - Cieszący się dużym zainteresowaniem wśród studentów ubiegłoroczny cykl wykładów powraca w nowej odsłonie. Konfrontacja wiedzy wyniesionej ze studiów z prezentacją najnowszych rozwiązań stosowanych w przemyśle z pewnością ukierunkuje przyszłych inżynierów na właściwe ścieżki kariery i rozwoju - komentuje Rafał Wędrychowicz z Koła Naukowego INTEGRA, Ambasador firmy ASTOR na AGH. - Największą wartość dla studentów stanowi prezentacja nowoczesnego sprzętu oraz możliwość własnoręcznego sterowania robotem przemysłowym. Niewątpliwym atutem spotkań są dyskusje ze specjalistami zajmującymi się na co dzień nowoczesnymi technologiami - dodaje.

Terminy kolejnych seminariów z cyklu "Moc technologii na AGH":

  • 13 maja 2013 r. - Inteligentne systemy sterowania,
  • 27 maja 2013 r. - Przyjazna robotyka,
  • 3 czerwca 2013 r. - Technologie informatyczne w przemyśle.

źródło: Astor

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Zakończył się cykl seminariów technicznych dla studentów "Moc Technologii na AGH"
ASTOR uhonorowany przez Great Place to Work
ASTOR dostarczył już w Polsce 10 tys. licencji Wonderware
Raport Społeczny Astora
Astor dystrybutorem robotów Epson

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów