W Estonii produkcję energii rozpocznie nowa elektrownia silnikowa

Na 31 października w Kiisa w Estonii zaplanowano uruchomienie elektrowni wytwarzającej energię elektryczną w oparciu o silniki tłokowe. Zrealizowana inwestycja zapewni moc równą 1/6 szczytowej konsumpcji energii w tym kraju. Technologia firmy Wärtsilä pozwoli na utrzymywanie zasilania nawet, gdy największe estońskie źródła mocy ulegną awarii. Instalacja będzie własnością operatora systemu przesyłowego Estonii, firmy Elering.

Posłuchaj
00:00

Nowa elektrownia tłokowa to jedna z największych inwestycji realizowanych przez firmę Wärtsilä w Europie. Zapewnia osiągnięcie 100% mocy w czasie krótszym niż 5 minut. Dwa zautomatyzowane i niewymagające obecności personelu bloki energetyczne są zatem w stanie reagować na niedobory mocy niemal w czasie rzeczywistym.

Generatory w Kiisa, działające w oparciu o silniki Wärtsilä 20V34DF, mogą płynnie przechodzić z zasilania gazem na lekki olej opałowy. Mogą być utrzymywane w stanie ciągłej gotowości zużywając moc zaledwie 170 kW. Elektrownia ma działać średnio przez 200 godzin rocznie.

Wärtsilä budowała już wcześniej instalacje oparte o technologię silnikową. Podobne elektrownie pracują w ponad 160 krajach świata, m.in. w Danii, Stanach Zjednoczonych, Turcji, oraz we Włoszech.

źródło: WNP

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Roboty
Locus Robotics przekracza 5 miliardów operacji picking – przełom w automatyzacji magazynów
Aktualności
VEGA po raz pierwszy na targach PLASTPOL
Powiązane treści
Wärtsilä zbuduje w Omanie elektrownię o mocy 120 MW

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów