Acciona Windpower dostarczy 55 turbin dla największej farmy IKEA

Elektrownia wiatrowa firmy IKEA o mocy 165 MW zbudowana zostanie w pobliżu miasta Brownsville w południowym Teksasie. Obiekt Cameron Wind Farm w USA jest największą inwestycją szwedzkiego koncernu w odnawialne źródła energii. Farma wyposażona będzie w 55 turbin wiatrowych typu AW125/3000 o mocy 3 MW każda. Spółka Acciona Windpower, zależna od hiszpańskiej grupy budowlanej Acciona, po ich dostarczeniu i uruchomieniu zapewni również 20-letni serwis. Wartość kontraktu nie została ujawniona.

Posłuchaj
00:00

Turbiny Acciony z wirnikami o średnicy 125 metrów montowane będą na wieżach o wysokości 87,5 metra. Pierwsze urządzenia mają być dostarczone w połowie przyszłego roku, a pod koniec 2015 r. elektrownia rozpocznie działalność komercyjną. Energia wytwarzana przez zakład Cameron Wind Farm będzie zaspokajać potrzeby 59 tys. gospodarstw domowych.

Koncern Acciona zatrudnia około 34 tys. pracowników i należy do największych grup budowlanych w Hiszpanii i Europie. Od 1999 r. jest głównym udziałowcem Mostostalu Warszawa, w którym posiada blisko 51% akcji. Po trzech kwartałach 2014 r. Acciona miała 4,72 mld euro przychodów i 149 mln euro zysku netto.

źródło: WNP

Powiązane treści
Ikea Industry inwestuje w ekologiczną energię
Telefonica przejdzie na zasilanie czystą energią
Chiński fundusz przejął farmę wiatrową w województwie opolskim
Przyszłość rynku łopatek turbin wiatrowych
W Polsce powstała pierwsza na świecie elektrownia wiatrowa bez charakterystycznych trzech łopat
Polska na trzecim miejscu w UE w zakresie energetyki wiatrowej
Polskie elektrownie wiatrowe pobiły rekord produkcji energii elektrycznej
Acciona uruchomiła farmę wiatrową Krobia
Ikea inwestuje w podlaskim
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Nowy standard w robotyce mobilnej dla przemysłu – czworonożny robot o udźwigu 100 kg i zasięgu 20 km
Aktualności
Hargrove Controls & Automation łączy siły z ABB – nowy impuls dla cyfryzacji przemysłu
Roboty
W godzinę stawia 10 mkw. ściany. Nowy robot buduje w Czechach przedszkola i banki
Roboty
Roboty budują statki – przełom w automatyzacji przemysłu stoczniowego
Roboty
Chiński robot zastąpi rolnika. Pracują szybciej, taniej i bez chemii
Aktualności
14 osób na 1 miejsce. Ten kierunek przyszłości bije rekordy popularności

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów