ODVA rozwija EtherNet/IP na potrzeby przemysłu procesowego

ODVA, organizacja zajmująca się rozwojem technologii sieciowych opartych na CIP (Common Industrial Protocol), tzn. standardów EtherNet/IP, DeviceNet, CompoNet i ControlNet, utworzyła specjalną grupę roboczą - Special Interest Group (SIG) - której zadaniem jest opracowanie rozszerzenia standardu EtherNet/IP uwzględniającego potrzeby przemysłu procesowego. Zaproponowane rozwiązania mają ułatwić integrację pomiędzy urządzeniami polowymi a systemami sterowania i kontroli oraz oprogramowaniem do zarządzania aktywami zakładu. Członkami grupy roboczej są m.in. przedstawiciele firm Cisco Systems, Endress+Hauser, Rockwell Automation oraz Schneider Electric.

Posłuchaj
00:00

Powiązane treści
ODVA powołała nową grupę roboczą
Bosch Rexroth z wyższym statusem członkostwa w ODVA
HARTING w ODVA
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Odczyt kodów kreskowych z dokładnością 99,995%
Bezpieczeństwo
Urządzenia iskrobezpieczne coraz potrzebniejsze
Roboty
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów