Konferencje dotyczące bezpieczeństwa funkcjonalnego

Pod koniec lutego odbędą się dwa wydarzenia dotyczące bezpieczeństwa funkcjonalnego. 25 lutego będzie miał miejsce "Dzień Bezpieczeństwa Funkcjonalnego na Politechnice Śląskiej", którego adresatami są m.in. programiści pragnący zdobyć podstawową, praktyczną wiedzę o wymaganiach stojących przed twórcami oprogramowania bezpiecznego funkcjonalnie. Z kolei 26 lutego w Ożarowie Mazowieckim rozpocznie się dwudniowe "IV Forum Bezpieczeństwa Funkcjonalnego" - spotkanie dla praktyków z przemysłu procesowego.

Posłuchaj
00:00

Dzień Bezpieczeństwa Funkcjonalnego na Politechnice Śląskiej rozpocznie się o godz. 14.00 na Wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a jego główną częścią będzie wykład "Design, Development and Testing Functional Safe Software for Embedded Systems - challenges and experiences". Poprowadzony on zostanie przez dr. Martina Lloyda, jednego z czołowych europejskich specjalistów w zakresie projektowania oraz certyfikacji oprogramowania systemów funkcjonalnie bezpiecznych.

Podczas IV Forum Bezpieczeństwa Funkcjonalnego, którego organizatorem jest Urząd Dozoru Technicznego, planowane jest około 20 prelekcji. Również w trakcie tego forum prelegentem będzie wspomniany Martin Lloyd, który przedstawi wykład "Trying to introduce IEC 61508: Successes and Failures". Dotyczył on będzie praktycznych aspektów procesu certyfikacji z zakresu bezpieczeństwa funkcjonalnego w Wielkiej Brytanii.

Szczegóły obydwu wydarzeń znaleźć można na stronie www.atestgaz.pl. Rejestracja na pierwsze odbywa się mailowo na adres safetyday@atestgaz.pl, z kolei uczestnictwo w konferencji (płatne) wymaga wysłania zgłoszenia - informacje znajdują się na stronie www.udt.gov.pl.

Powiązane treści
Belden przejmuje dostawcę systemów cyberbezpieczeństwa - Tripwire
Czy jesteśmy skazani na technologie chmurowe i czy jest to bezpieczne?
O bezpieczeństwie maszyn w koleżeńskiej atmosferze
Prognoza dla rynku bezpieczeństwa maszyn
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Pierwszy globalny standard pomiaru zużycia energii robotów przemysłowych. ABB inicjuje przełomowe prace w ISO
Przemysł 4.0
Advantech rozszerza globalny ekosystem partnerów Edge AI dzięki współpracy z DEEPX i prezentuje pierwsze wspólne rozwiązanie
Komunikacja
Nowa komunikacja przemysłowa na nowe czasy
Roboty
Roboty inspekcyjne w strefach Ex: Yokogawa i ANYbotics rozpoczynają współpracę
Przemysł 4.0
Wdrażanie AI przyspiesza we wszystkich regionach - inżynierowie integrują tę technologię z coraz większą liczbą produktów
Komunikacja
S-Bane Copenhagen zamawia automatyczne pociągi - dostawcą konsorcjum Siemensa i Stadlera

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów