Nowy rekord świata elektrycznego bolidu Formuły Student

Studenci Akademickiego Klubu Sportów Motorowych Zurich (AMZ) ustanowili nowy rekord świata w przyspieszeniu elektrycznym samochodem wyścigowym "grimsel" - od zera do 100 km/h w czasie 1,513 sekundy. Elektryczny napęd wyścigowego pojazdu Formuły Student działa na przemiennikach serii Mobile produkowanych przez firmę Lenze Schmidhauser. Producent rozwiązań napędowych dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych jest dostawcą i sponsorem młodych inżynierów.

Posłuchaj
00:00

Zespół Formuly Student pobił dotychczasowy rekord świata o 1,779 sekundy. Samochód osiągnął prędkość 100 km/h na dystansie poniżej 30 metrów. Trzydziestu studentów ETZ Zurich i Uniwersytetu w Lucernie cały rok pracowało nad samochodem. Latem 2014 r. "grimsel" przyniósł zespołowi kilka zwycięstw.

To już drugi pojazd działający na przemiennikach serii Mobile Lenze Schmidhauser. Jak zauważa Jonas Schuster, szef działu sprzedaży - Nasze falowniki są zaprojektowane specjalnie do stosowania w pojazdach użytkowych. Ich kompaktowa budowa jest idealna do zastosowania w Formule Student. Gratulujemy młodym inżynierom! Ich dzieło pokazuje, że "grimsel" to najbardziej udany pojazd w historii AMZ.

źródło: Lenze

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
Polskie koncerny energetyczne zrezygnowały z produkcji elektrycznych aut
Kongsberg Automotive wykorzysta projekt studentów Politechniki Łódzkiej
Polscy studenci projektują ultraszybki pojazd w konkursie firmy SpaceX Elona Muska

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów