Około 700 uczestników Forum Autodesk 2016

| Gospodarka Artykuły

Blisko 700 osób gościło na konferencji Forum Autodesk 2016, która odbyła się na początku października na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas niemal 50 sesji i kilkunastu warsztatów uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak być innowacyjnym oraz w jaki sposób wykorzystywać technologię CAD w tworzeniu produktów przyszłości. Tematem przewodnim konferencji było "The Future of Making Things", co obejmowało zagadnienia takie, jak m.in. rozwój technologii i jej wpływ na projektowanie, tworzenie, użytkowanie i serwisowanie produktów, a także inteligentne maszyny, przetwarzanie w chmurze oraz Internet Rzeczy.

Około 700 uczestników Forum Autodesk 2016

Goście konferencji mogli wybierać spośród licznych sesji merytorycznych związanych z aktualnymi trendami rozwoju w zakresie najnowszych technologii projektowych, symulacji, wizualizacji, koordynacji międzybranżowej, a także zarządzania dokumentacją i cyklem życia produktu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka "Best practices", gdzie prezentowane były doświadczenia firm działających na polskim rynku. Podobnie było z częścią wystawową partnerów konferencji, a także "Strefą Innowacji" ze stanowiskami druku 3D oraz możliwością "przejścia się" po cyfrowym modelu fabryki. Ten ostatni został zaprojektowany przez PM Group, a wycieczka odbywała się z wykorzystaniem technologii rzeczywistości wirtualnej (VR).

Nowością tegorocznego Forum Autodesk były warsztaty techniczne prowadzone przez Partnerów Autodesk, pozwalające na podniesienie umiejętności projektowania.

Wydarzenie zgromadziło architektów, inżynierów, projektantów produktów, twórców gier i animacji, ekspertów branżowych oraz media. Gościem specjalnym sesji plenarnej był prof. Witold Orłowski.