Za nami organizowana przez firmę Tekniska Polska konferencja branży kolejowej

| Gospodarka Artykuły

Odbyła się kolejna edycja Akademii Tekniska - tym razem poświęcona była branży kolejowej. Tematem konferencji była "Transmisja Danych w Systemach Kolejowych". Akademia Tekniska to nie tylko wykłady i prezentacje, ale również świadomie kreowana platforma wymiany doświadczeń i wiedzy eksperckiej, zarówno o bieżących potrzebach, jak i trendach. Ponad 60 specjalistów miało okazję zdobyć niezbędną wiedzę techniczną, wykorzystywaną w procesach projektowania i budowy sieci o najwyższych parametrach niezawodności.

Za nami organizowana przez firmę Tekniska Polska konferencja branży kolejowej

Zaprezentowano najnowsze modele switchy pokładowych Westermo serii Viper i RedFox wraz z ich implementacją zgodnie z normą EN61375. Szczegółowo zaprezentowano w pełni zautomatyzowane rozwiązania sieciowe wykorzystujące protokół TTDP, jak i kompleksową koncepcję sieci pokładowych Westermo: IP Train Concept. Nie mogło zabraknąć prezentacji narzędzi takich jak WeConfig, pozwalających zwizualizować sieć i zarządzać poszczególnymi jej elementami, a także zapisywać całe topologie wraz z konfiguracją celem ich przenoszenia na powtarzalne projekty, co szczególnie zainteresowało producentów pojazdów. Ze sporym zainteresowaniem spotkały się najnowsze Access Pointy w ofercie Westermo dedykowane systemom hotspotowym i komunikacji bezprzewodowej między wagonami czy składami pociągów.

Bardzo mocny akcent konferencji stanowiła obecność przedstawicieli hiszpańskiej firmy Teldat. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z rozwiązaniami bezprzewodowymi dla aplikacji onboardowych w zakresie systemów hotspotowych, zdalnych dostępów serwisowych i komunikacji głosowej. Wszystkie rozwiązania Teldat są w pełni zgodne z EN50155. Dużo uwagi poświecono również systemom do zarządzania siecią bezprzewodową, takim jak Colibri NetManager.

Kolejnym ważnym punktem konferencji była najnowsza oferta firmy Conel (B+B SmartWorks) - zaprezentowano routery 3G i 4G. Produkty te są stale rozwijane i z  powodzeniem stosowane w systemach energetyki kolejowej oraz w systemach zdalnego dostępu serwisowego. Najnowsza platforma v3 zapewnia najbogatsze możliwości hardware'owe i software'owe, w tym tworzenie własnych modułów użytkownika. Unikalna elastyczność pozytywnie wpływa na rozwój tej marki na rynku kolejowym i w wielu innych branżach.

źródło: Tekniska Polska