V Konferencja Użytkowników GE Digital

| Gospodarka Artykuły

Pod koniec października miało miejsce coroczne spotkanie organizowane przez firmę VIX Automation - Konferencja Użytkowników GE Digital. Jubileuszowa edycja wydarzenia miała miejsce na terenie Beskidu Śląskiego i połączona była z wizytą referencyjną w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu. Agenda tegorocznej konferencji skupiona była wokół zagadnień wskazanych przez uczestników poprzedniego spotkania - takimi były przede wszystkim elementy kluczowe do wdrażania koncepcji Przemysłu 4.0.

V Konferencja Użytkowników GE Digital

Omawiano m.in. systemy MES, rozwiązania do raportowanie produkcji, systemy mobilne oraz tematykę cyberbezpieczeństwa. Poza przedstawicielami VIX Automation na konferencji głos zabrali także użytkownicy rozwiązań GE Digital z firm: GE Power Controls, Avon Operations Polska, Huta Szkła Guardian Częstochowa, Perła - Browary Lubelskie oraz Spółdzielnia Mleczarska Spomlek. Przedstawili oni swoje doświadczenia związane z informatyzacją produkcji.

Podczas spotkania zaprezentowano także nową wersja systemu do wizualizacji i sterowania produkcją - GE HMI/SCADA iFIX 5.9 oraz pierwsze efekty pracy zespołu VIX Automation na platformie Predix. Częścią konferencji była wizyta referencyjna w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu wchodzącym w skład do Grupy Żywiec i będącym jednym z najnowocześniejszych browarów w Europie. Uczestnicy zwiedzili muzeum browaru oraz wydziały produkcyjne: warzelnię, filtrację i rozlewnie, gdzie mieli okazję zobaczyć, jak nowoczesne oprogramowanie pomaga zarządzać produkcją.

Oprogramowanie GE Digital, którego dystrybutorem jest VIX Automation, to rozwiązania m.in. do wizualizacji, archiwizacji danych, zarządzania i sterowania produkcją i procesami. Na polskim rynku zainstalowanych jest ponad 6 tys. jego licencji. Organizowana corocznie konferencja skupia obecnych użytkowników tych systemów oraz osoby szukające nowych inspiracji w dziedzinie nowoczesnego zarządzania produkcją. Patronat nad wydarzeniem, podobnie jak nad jego poprzednimi edycjami, objęła redakcja magazynu APA.