Autosan liczy na bardzo dobry rok

| Gospodarka Artykuły

Zdaniem prezesa Autosana, 2018 rok będzie dla firmy rokiem przełomowym. Firma podpisała 2 marca umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Krakowie na dostawę 10 autobusów midi wartą 8,4 mln zł netto. Oznacza to, że producent ma na rok bieżący zakontraktowane już ponad 150 autobusów. Michał Stachura liczy na bardzo dobry wynik finansowy przedsiębiorstwa z Sanoka.

Autosan liczy na bardzo dobry rok

Autosan jest jednym z najstarszych polskich przedsiębiorstw, którego początki sięgają roku 1832. Po okresie upadłości od początku października 2013 r., w marcu 2016 r. firmę kupiło konsorcjum dwóch spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Aktualnie Autosan zatrudnia 370 osób.

Według prezesa firmy, obecna sytuacja Autosana ulega sukcesywnej poprawie. Firma zmierza do osiągnięcia w ciągu 2-3 lat wielkości produkcji na poziomie 600 autobusów rocznie. Jako producent ze 100-procentowym kapitałem krajowym chce wziąć udział w rządowym programie E-bus. W ofercie fabryki są już autobusy elektryczne - cztery pojazdy trafią w marcu do odbiorcy w Memmingen w Niemczech.

źródło: WNP
zdjęcie: Autosan