Nowe inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

| Gospodarka Artykuły

Grupa August Faller rozbuduje zakład produkcyjny opakowań na rynek farmaceutyczny, który znajduje się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). Na ten cel firma przeznaczy 19 mln zł. Z kolei Wirthwein, producent pralek i suszarek oraz części z  tworzyw sztucznych dla branży motoryzacyjnej, przeznaczy 15 mln zł na rozbudowę parku maszynowego oraz automatyzację, robotyzację i informatyzację produkcji.

Nowe inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Schnee Polska za 63 mln zł zbuduje w Sieradzu zakład, w którym produkowane będą kosze do zmywarek dla czołowych producentów AGD. Tap Kutno natomiast, przeznaczy 17 mln zł na uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego działającego w branży paszowej.

12 mln zł zainwestuje Yamada Wenworth Development w budowę w Lućmierzu fabryki maszynek do golenia i artykułów gospodarstwa domowego oraz toaletowych z tworzyw sztucznych. Texsus Poland zbuduje w Radomsku zakład, w którym produkowane będą włókna ATB. Na ten cel inwestor przeznaczy 70 mln zł.

Sirmax Polska, producent modyfikowanych polimerów polipropylenowych stosowanych w przemyśle AGD, motoryzacyjnym i elektromechanicznym, w swoim zakładzie w Kutnie wybuduje nową halę produkcyjną i zwiększy moce produkcyjne oraz zdywersyfikuje ofertę. Wartość tych inwestycji to 63 mln zł.