WABCO Solidnym Pracodawcą Roku

| Gospodarka Artykuły

Firma WABCO Polska zdobyła tytuł Solidnego Pracodawcy 2018 w kategorii dużych firm ogólnopolskich. Kapituła konkursu ocenia działania na rzecz pracowników i docenia te organizacje, które wprowadzają nowoczesne rozwiązania z zakresu HR. Konkurs trwa cały rok - laureaci obecnej edycji wyłaniani będą do końca 2018 roku. WABCO docenione zostało m.in. za rozwiniętą politykę zarządzania talentami, programy rozwojowe i benefity.

WABCO Solidnym Pracodawcą Roku

Dotychczas w kategorii dużych firm ogólnopolskich, zatrudniających powyżej 1000 pracowników, tytuł otrzymało 6 spółek. W gronie ubiegających się o to wyróżnienie we wszystkich branżach znalazło się dotychczas łącznie 120 dużych podmiotów gospodarczych z całego kraju.

Walcząc o tytuł Solidnego Pracodawcy, przedsiębiorstwo musi udowodnić, że prowadzi wzorcową i spójną politykę wobec pracowników. Firma musi udokumentować swoje działania dotyczące m. in. szkoleń, programów rozwojowych i motywacyjnych, a także związanych z budowaniem marki pracodawcy. Kapituła konkursu sprawdza również jaką opinię firma ma na zewnątrz i czy dzieli się swoimi najlepszymi praktykami związanymi z zarządzaniem.

WABCO docenia indywidualne talenty i pozwala pracownikom rozwijać kompetencje zawodowe w globalnych strukturach. Oferuje szerokie możliwości podnoszenia kwalifikacji oraz dofinansowuje kształcenie pracowników, w tym m.in. studia i kursy zawodowe. Zapewnia też dostęp do platform e-learningowych.

Uzyskany tytuł potwierdził, że WABCO Polska jest firmą, która wciąż intensywnie się rozwija i ma dużą dynamikę zatrudnienia. Liczba pracowników WABCO Polska zwiększyła się w ciągu ostatnich trzech lat z 2000 do blisko 3000 osób. Na świecie firma zatrudnia łącznie 15 tysięcy pracowników w 40 krajach.

WABCO jest światowym dostawcą technologii i usług, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność pojazdów użytkowych.

źródło: źródło: WABCO

Zobacz również