Przyszłość rynku dławic kablowych w wykonaniu Ex

| Gospodarka Aktualności

Jak prognozuje Allied Market Research wartość światowego rynku dławic kablowych w wykonaniu przeciwwybuchowym zwiększy się w latach 2017-2024 ze 175 do prawie 270 mln dolarów, co oznaczać będzie średni coroczny wzrost o ponad 6%. Ich największym odbiorcą będzie region Azji i Pacyfiku.

Przyszłość rynku dławic kablowych w wykonaniu Ex

Wśród czynników, które napędzą zapotrzebowanie na dławice Ex wymienia się rosnącą liczbę rafinerii i ich modernizacji, a także fakt, że przybywa dla nich zastosowań poza branżą naftową, na przykład w górnictwie, przemyśle chemicznym i produkcyjnym. Ważnym czynnikiem jest tu naturalnie zaostrzanie przepisów w zakresie bezpieczeństwa.

Popyt na te komponenty będzie z kolei ograniczany przede wszystkim przez wysokie i zmieniające się ceny materiałów - jak mosiądz, stal i tworzywa sztuczne - z których takie dławice są wykonywane.

W 2017 roku największy udział w rynku dławic kablowych Ex, o wartości powyżej 70 mln dolarów, miały dławice ognioodporne. W przyszłości natomiast najszybciej, średnio o ponad 7% co roku, będzie wzrastał popyt na dławice dla kabli niezbrojonych.