Zbliża się kolejna edycja Forum Nowoczesnej Produkcji

| Gospodarka

Czy transformacja 4.0 dotyczy tylko największych firm? Jak ze zmianami radzą sobie małe przedsiębiorstwa? Jak przygotować się do zmian? W jaką technologię warto inwestować? Od czego zacząć? To bardzo aktualne pytania, na które odpowiedzi nie zabraknie podczas VI edycji Forum Nowoczesnej Produkcji, która odbędzie się w dniach 24-25 października 2018 r. w The Westin Warsaw Hotel.

Zbliża się kolejna edycja Forum Nowoczesnej Produkcji

Uczestnicy forum będą mogli zobaczyć jak inni rozwiązali problemy, z którymi zmaga się większość firm produkcyjnych, nie tylko w Polsce.

Produkcja przemysłowa jest filarem konkurencyjności gospodarek i służy budowaniu trwałego i opartego na stabilnych fundamentach wzrostu. Współcześnie, w wyniku globalizacji, liberalizacji handlu, innowacji, a tym samym ciągle wzrastającej konkurencji, niezbędne jest wypracowanie nowych rozwiązań, które pomogą zoptymalizować procesy produkcyjne i poprawić pozycję firm na rynku krajowym.

Odpowiedzią na te wyzwania jest Forum Nowoczesnej Produkcji, podczas którego przeprowadzona zostanie debata na temat dostosowywania się do nieustannie zmieniających się realiów. Dyskusja skupi się na najbardziej kluczowych elementach, które decydują o sukcesie biznesowym przedsiębiorstw produkcyjnych, czyli na optymalizacji procesów produkcji i kosztów działalności, efektywnym zarządzaniu strukturą, zasobami ludzkimi i surowcowymi, a także nastawieniu na jakość. Te obszary działalności mogą być wspomagane poprzez najnowsze, dedykowane rozwiązania i narzędzia informatyczne.

Nad zakresem tematycznym Forum Nowoczesnej Produkcji czuwa rada programowa, działająca pod przewodnictwem Joanny Makowieckiej-Gacy - współprzewodniczącej rady programowej, Dariusza Piotrowskiego - dyrektora generalnego DELL EMC w Polsce oraz Krzysztofa Obłója - profesora Uniwersytetu Warszawskiego. W radzie zasiadają przedstawiciele zarządów największych spółek, reprezentanci administracji centralnej oraz eksperci produkcji i nowych technologii. Dzięki ich zaangażowaniu możliwa staje się pogłębiona debata, której celem jest wprowadzanie nowych modeli biznesowych oraz wykreowanie innowacyjnych ścieżek rozwoju.

źródło: MMC Polska