Leadec obchodzi 20-lecie działalności w Polsce

| Gospodarka Aktualności

Firma Leadec - dostawca usług przemysłowych - obchodzi w bieżącym roku dwudziestolecie działalności na terenie Polski. Firma oferuje usługi serwisu oraz czyszczenia technicznego w połączeniu z logistyką wewnętrzną, bezpośrednio w zakładach produkcyjnych klientów. W ciągu ostatnich lat stała się liderem w swojej dziedzinie. Oddział w Polsce wywodzi się z dwóch firm: Premier oraz Hörmann.

Leadec obchodzi 20-lecie działalności w Polsce

Firma Leadec jest głęboko zakorzeniona w branży motoryzacyjnej, a jej pierwszymi klientami byli General Motors w Gliwicach i Volkswagen w Polkowicach. Właśnie dlatego powstały tam pierwsze dwa zakłady, z kolei trzeci został wybudowany w 2001 r. w Poznaniu. Firma zatrudnia obecnie ok. 650 osób, które na podstawie umów ramowych świadczą w Polsce usługi dla blisko 30 producentów OEM i dostawców pierwszego rzędu.

Zespół może pochwalić się kilkuset pomyślnie zrealizowanymi projektami. Jednym z nich jest własny warsztat Leadec w Polkowicach, w którym maszyny klientów są demontowane i ponownie składane. Zarówno w Polsce, jak i za granicą, zespół firmy Leadec dysponuje dużym doświadczeniem w przenoszeniu firm w obrębie różnych krajów. Wynika to również z bliskiej współpracy wewnętrznej zespołu polskiego i niemieckiego, działającego w Chemnitz.

Leadec sukcesywnie poszerza zakres świadczonych usług.
- Automatyka i robotyka stają się coraz ważniejsze dla naszych klientów. Żeby być znaczącym graczem na tym polu, stworzyliśmy własne centrum szkoleniowe w Poznaniu, w którym edukujemy naszych pracowników. Dzięki niemu mogą od razu wykorzystać swoje nowe umiejętności w projektach na małą skalę - wyjaśnia Tadeusz Ceglarek, prezes zarządu firmy.
- Przenosimy nasze wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, aby inne branże mogły również korzystać z naszych usług. Docelowymi klientami są głównie firmy produkcyjne, takie jak producenci urządzeń oraz firmy z przemysłu lotniczego. Nieustannie poszerzamy nasze portfolio i już pozyskaliśmy kilku nowych klientów z sąsiednich branż - mówi Przemysław Pendrowski, członek zarządu.

Obecnie Leadec, realizując u klienta pilotażowy projekt, zdobywa doświadczenie w zakresie digitalizacji i analizy danych oraz użycia rozszerzonej rzeczywistości w celu przewidywania nieprawidłowości i świadczenia usług wsparcia technicznego.

źródło: Leadec