Hiszpańska firma Fersa Bearings przejmuje kontrolę nad NKE z Austrii

| Gospodarka Aktualności

Hiszpański producent łożysk - Fersa Bearings - nabył 100% akcji austriackiego producenta NKE, kończąc proces, który rozpoczął się w 2016 roku, kiedy to Fersa kupiła 49% udziałów NKE. Po przejęciu pozostałych 51% NKE jest obecnie spółką całkowicie zależną od firmy Fersa Bearings. W efekcie funkcjonują dwie komercyjne marki - Fersa dla sektora motoryzacyjnego oraz NKE dla sektora przemysłowego. Fersa nie wyklucza dodawania kolejnych marek do swojego portfela w najbliższej przyszłości.

Hiszpańska firma Fersa Bearings przejmuje kontrolę nad NKE z Austrii

Oczekuje się, że obie marki wygenerują w 2018 r. obrót w wysokości ponad 80 milionów euro, a Ebitda (zysk przed uwzględnieniem odsetek, podatków i amortyzacji) wyniesie ponad 9 milionów euro. W 2020 roku spodziewany jest obrót przekraczający 110 milionów euro oraz Ebitda na poziomie 15% wartości sprzedaży.

Grupa Fersa Bearings dysponuje czterema centrami produkcyjnymi, sześcioma centrami dystrybucyjnymi i czterema centrami badawczo-rozwojowymi - dwoma w Europie i dwoma w Azji - wspierającymi obecność w ponad 95 krajach o globalnej sile roboczej ponad 500 osób.

Fersa inwestuje w swoje obiekty na całym świecie, w szczególności w zakresie digitalizacji i zwiększania mocy produkcyjnych i logistycznych. Inwestycja w zakład NKE w Steyr w Austrii obejmuje nową, w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną, by sprostać wymaganiom europejskich producentów OEM. Z kolei w Saragossie, w Hiszpanii, Fersa powiększa swoją siedzibę - buduje m.in. nowy magazyn o powierzchni 5 tys. m² z dwiema nowymi zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi. Nakłady inwestycyjne do 2020 r. mają wynieść 16 milionów euro.

źródło: Drives & Controls