PARP zaprasza na międzynarodową giełdę kooperacyjną w zakresie "zielonych" technologii przemysłowych

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza firmy zajmujące się "zielonymi" technologiami, lub zainteresowane ich wykorzystaniem w przemyśle, na międzynarodową giełdę kooperacyjną, która odbędzie się 19 marca 2019 r. w Oslo. Spotkanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców chcących wnioskować o dofinansowanie projektów z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Dotacje przyznawane w ramach realizacji programu Grantów Norweskich będą mogły pokryć do 70% kosztów kwalifikowanych i wynosić nawet 8 mln złotych.

Posłuchaj
00:00

W trakcie giełdy można będzie poznać potencjalnych, norweskich partnerów do realizacji projektów grantowych w zakresie informatyzacji, automatyzacji oraz zwiększenia efektywności procesów i technologii przemysłowych.

PARP planuje ogłoszenie w drugiej połowie 2019 r. konkursów, w których czynnikiem zwiększającym szanse otrzymania grantu będzie realizacja projektu w partnerstwie z podmiotem norweskim. Giełda kooperacyjna jest najlepszą okazją do poznania firm z Norwegii. Podmioty norweskie biorące udział w giełdzie kooperacyjnej będą nastawione na szukanie partnerów z Europy Środkowo-Wschodniej. Wnioskodawcami mogą być mikro-, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski od co najmniej roku (zamknięty przynajmniej jeden rok obrotowy), które w ciągu ostatnich trzech lat osiągnęły przychody ze sprzedaży w wysokości 600 tys. złotych.

Udział w giełdzie kooperacyjnej i towarzyszącej jej konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie. Oficjalnym językiem spotkań będzie angielski.

Więcej informacji na temat giełdy kooperacyjnej znajduje się na stronie www.parp.gov.pl.

Źródło: PARP

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Akumulator piaskowy jako źródło bezemisyjnego ciepła dla przemysłu
Przemysł 4.0
Dürr buduje 'Lakiernię przyszłości' dla saudyjskiej marki CEER
PLC, HMI, Oprogramowanie
PSI wdraża zintegrowany system logistyczny w nowym centrum dystrybucyjnym Rossmanna w Czechach
Przemysł 4.0
Cognite i Snowflake łączą siły: integracja danych IT/OT fundamentem nowych rozwiązań dla energetyki
Przemysł 4.0
Hydraulic Hub firmy Bosch Rexroth - nowy wymiar serwisu i utrzymania ruchu
Roboty
Centurion Robotics stawia na robotykę humanoidalną. Nowe maszyny wesprą polskie szpitale i wojsko

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów