Ruszają targi Hannover Messe 2019

| Gospodarka Aktualności

Rozpoczęły się targi Hannover Messe 2019 - największa wystawa przemysłowa na świecie, która potrwa do 5 kwietnia. Wśród wystawców obecnych jest 20 polskich firm, tworzących m.in. przemysłowe rozwiązania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Dużą grupę tych firm stanowią start-upy. Tematem przewodnim tegorocznych targów jest właśnie wykorzystanie sztucznej inteligencji w przemyśle 4.0 Polskie stoisko narodowe uruchomione na Hannover Messe 2019 przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu znajduje się w hali 27.

Ruszają targi Hannover Messe 2019

Podczas targów Hannover Messe 2019 polscy przedsiębiorcy będą się starać o nowe kontrakty po raz trzeci. Polska zadebiutowała na targach w 2017 r., uczestnicząc w nich jako kraj partnerski. W bieżącym roku polskie stoisko będzie sąsiadować ze szwedzkim. Szwecja jest krajem partnerskim tegorocznych targów.

Organizowane od 1947 roku targi Hannover Messe są największym na świecie wydarzeniem targowym sektora przemysłowego, przyciągającym corocznie ponad 220 tys. odwiedzających i 6,5 tys. wystawców. Podczas tygodniowych targów odbywa się ponad 1,4 tys. wydarzeń - premier produktowych, konferencji, debat oraz warsztatów. Tegoroczne targi odbywają się pod hasłem "Integrated Industry - Industrial Intelligence" (Zintegrowany Przemysł - Inteligentne Technologie Przemysłowe).