Producent elementów zawieszeń samochodowych rozpoczął budowę centrum technicznego w Krakowie

| Gospodarka Aktualności

Koncern BWI Group zainaugurował budowę nowego Centrum Technicznego w Krakowie-Balicach, przy ul. Medweckiego. Budynek oferować będzie 6 tys. m² nowoczesnej przestrzeni laboratoryjnej oraz 5 tys. m² powierzchni biurowej. Centrum zintegruje dwa krakowskie oddziały firmy BWI zlokalizowane na Podgórkach Tynieckich i Zawiłej, w których zatrudnionych jest 460 pracowników.

Producent elementów zawieszeń samochodowych rozpoczął budowę centrum technicznego w Krakowie

Nowe Centrum Techniczne BWI zajmować się będzie w głównej mierze projektowaniem amortyzatorów pasywnych. Obiekt zapewni kluczowe dla rozwoju takich podzespołów pomieszczenia, jak prototypownia oraz laboratoria testowe, walidacyjne, materiałowe i metrologiczne.

Powstający budynek będzie energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Zostanie wyposażony w zaawansowany technologicznie system kogeneracji, dzięki któremu przy użyciu turbiny gazowej wytwarzana będzie energia potrzebna do zasilania, ogrzewania, chłodzenia i wentylacji.

Budowę obiektu dla koncernu BWI Group prowadzą wspólnie firmy 7R i InSite. Przekazanie budynku do użytku nastąpić ma już w grudniu bieżącego roku, a otwarcie nowego Centrum Technicznego BWI planowane jest na styczeń 2020.

BWI Group zajmuje się projektowaniem i produkcją oryginalnych części zawieszeń dla globalnych producentów samochodów. Dysponuje sześcioma fabrykami i siedmioma centrami technicznymi zlokalizowanymi w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Ogółem zatrudnia blisko 5 tys. osób.

Historia BWI w Polsce sięga 2009 roku. W Krakowie działa największe centrum badawczo-rozwojowe firmy, natomiast w Krośnie firma produkuje amortyzatory i moduły zawieszeń. Jest to największa fabryka BWI Group, w której pracuje ponad 1,5 tys. osób.

źródło: BWI Group, WNP