Kyocera przejmuje Friatec

| Gospodarka Aktualności

Przejęcie przez Kyocerę jednego z najlepszych europejskich producentów elementów ceramicznych jest strategicznym krokiem firmy na drodze do utrzymania mocnej pozycji na rynku takich komponentów przeznaczonych dla maszyn przemysłowych. Friatec jest niemiecką firmą, której korzenie sięgają roku 1863. Producent ten ma już ponad 150 lat doświadczenia w zakresie wyrobu części ceramicznych.

Kyocera przejmuje Friatec

Wcześniej, w kwietniu  bieżącego roku, Kyocera wykupiła też niemieckie przedsiębiorstwo H.C Starck Ceramics GmbH, specjalizujące się w wytwarzaniu beztlenkowej, zaawansowanej ceramiki, obecnie działające pod nazwą Kyocera Fineceramics Precision GmbH. Transakcja ta zapewniła firmie Kyocera dysponowanie pierwszym w Europie zakładem produkcji ceramiki precyzyjnej.

Dzięki przejęciu firmy Friatec, w tym jej linii tlenkowych i metalizowanych komponentów ceramicznych oraz europejskiego zakładu produkcyjnego, Kyocera będzie w stanie zaoferować klientom kompleksową obsługę za pośrednictwem lokalnej produkcji i sprzedaży. Kyocera dąży również do dalszego rozszerzania swojej działalności w branży ceramiki precyzyjnej, wzmacniając swoje możliwości w zakresie opracowywania i dostarczania prototypów z krótkim czasem dostawy.

Od momentu założenia w 1959 r. Kyocera dostarcza komponenty ceramiczne między innymi dla maszyn przemysłowych, urządzeń medycznych oraz pracujących w branży energetyki odnawialnej i ochrony środowiska.

źródło: Electronics Weekly