Rekordowy wzrost na rynku elektroniki dousznej w przemyśle

| Gospodarka Komunikacja

Jak prognozuje Allied Market Research, wartość rynku elektroniki dousznej na potrzeby przemysłu zwiększy się z niecałych 152 mln dolarów w 2018 roku do ponad 2 mld dolarów w 2026, co oznaczać będzie średni coroczny wzrost aż o prawie 38%. Największy udział w rynku tego typu elektroniki będzie miał region Azji i Pacyfiku, a za nim Europa i Ameryka Północna.

Rekordowy wzrost na rynku elektroniki dousznej w przemyśle

Do tytułowej kategorii zalicza się urządzenia dźwiękowe, z których w przemyśle korzysta się w łączności bezprzewodowej, realizowaniu funkcji wirtualnego asystenta, odszumianiu i wzmacnianiu mowy - podobnie jak w aparatach słuchowych - i tłumieniu hałasu. W okresie objętym analizą ostatni segment będzie się rozwijał najdynamiczniej.

Popyt na douszne urządzenia dźwiękowe będzie rosnąć dzięki temu, że pracownicy preferują słuchawki bezprzewodowe. Poza tym napędzi go rozwój elektroniki dousznej, również w połączeniu z technikami sterowania głosem, a także rosnące zainteresowanie rozwiązaniami zapobiegającymi utracie słuchu. Głównym czynnikiem hamującym rozwój omawianego rynku będą z kolei wysokie ceny urządzeń.