Fluke Corporation przejął Prüftechnik

| Gospodarka Pomiary

Firma Fluke Corporation, globalny lider branży instrumentów diagnostycznych i pomiarowych, przejął spółkę Prüftechnik, lidera rynku produkcji systemów laserowego osiowania i diagnozowania stanu maszyn oraz badań nieniszczących. Zarówno Prüftechnik, jak i Fluke działają w Polsce, co oznacza, że efekt połączenia firm będzie można wkrótce zaobserwować również na naszym rynku.

Fluke Corporation przejął Prüftechnik

Fluke Corporation - firma założona w 1948 r. - jest na świecie wiodącym dostawcą kompaktowych specjalistycznych narzędzi diagnostycznych oraz oprogramowania służącego do pomiarów i monitorowania stanu maszyn. Wśród klientów firmy znajdują się m.in. technicy, inżynierowie, elektrycy, kierownicy ds. utrzymania ruchu oraz metrolodzy, którzy instalują, diagnozują i przeprowadzają konserwację sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jak również odpowiadają za procesy kalibracji.

Prüftechnik jest globalnym dostawcą usług konserwacji maszyn. Oferuje szeroki zakres produktów, usług i szkoleń dostosowanych do potrzeb specjalistów ds. utrzymania ruchu w zakresie osiowania maszyn czy monitorowania ich stanu, a także badań nieniszczących.

Dzięki transakcji obszerna oferta rozwiązań przemysłowych firmy Fluke zostanie wzbogacona o rozwiązania specjalistyczne, które pomogą jej wzmocnić swoją swoją pozycję wśród klientów przemysłowych, także w Polsce.

- Przejęcie firmy Prüftechnik to dobra wiadomość zarówno dla Fluke, jak i dla naszych klientów. Prüftechnik specjalizuje się dostarczaniu rozwiązań do precyzyjnych pomiarów, takich jak laserowe osiowanie maszyn, monitoring stanu oraz badaniach nieniszczących materiałów. Dzięki połączeniu wiedzy oraz portfolio naszych firm będziemy w stanie jeszcze lepiej pomóc naszym klientom przemysłowym w szybkim diagnozowaniu nowoczesnych i skomplikowanych systemów oraz wykrywaniu problemów w utrzymaniu ruchu w ich fabrykach. Klienci Fluke od dawna korzystają z szerokiego portfolio multimetrów cyfrowych, analizatorów energii elektrycznej, kamer termowizyjnych, testerów rezystancji izolacji, akcesoriów oraz zintegrowanych ręcznych przyrządów diagnostycznych. Teraz, dzięki połączeniu naszych firm, oferta ta stanie się jeszcze bardziej kompleksowa, również w Polsce - mówi Krzysztof Stoma, Marketing Manager CEE, Fluke Europe B.V.

źródło: Fluke