Semicon otwiera nowy zakład produkcyjny

| Gospodarka Obudowy, złącza, komponenty

Semicon utworzył w Warszawie-Starej Miłośnie nową siedzibę dla działu przemysłowego i produkcji szablonów SMT o powierzchni 650 m². Lokalizacja została wyposażona w nowoczesny system odprowadzania oparów, który zapewni korzyści ekologiczne i lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczeń. Zakład produkcyjny znajduje się przy ulicy Zakrętowej 4.

Semicon otwiera nowy zakład produkcyjny

Dział przemysłowy został wyposażony w nową maszynę do konfekcjonowania taśm, która umożliwia wydzielenie z jednej logroli do 8 różnych wymiarów taśmy w jednym procesie cięcia oraz automatyczny pomiar średnicy przewijanej logroli na mniejsze rolki taśmy. W dziale również znajduje się ploter, który Semicon wyposażył w głowicę tnącą z nożem oscylacyjnym. To rozwiązania znacznie rozszerza funkcjonalność sprzętu o możliwość cięcia takich materiałów, jak pianki, folie metalowe, podkładki termoprzewodzące i absorbery mikrofalowe.

Dział specjalizujący się w szablonach SMT zyskał znacznie większą powierzchnie magazynową, która umożliwi firmie oferowanie pełnej gamy produktów takich, jak ramy aluminiowe z naciągiem siatkowym i ramy Vector Guard z foliami stalowymi fine grain. Semicon oferuje również folie niklowe. Rozwija też wytwarzanie szablonów dla technologii LED.

źródło: Semicon