Benshaw kupuje AuCom - powstanie największy na świecie dostawca soft-startów

| Gospodarka Silniki i napędy

Amerykański specjalista w dziedzinie sterowania silnikami - firma Benshaw - kupuje nowozelandzkiego pioniera w zakresie soft-startów - AuCom Electronics. Przejęcie ma umożliwić stworzenie największego na świecie, prywatnego producenta tego typu urządzeń. Szczegóły transakcji nie zostały jednak ujawnione.

Benshaw kupuje AuCom - powstanie największy na świecie dostawca soft-startów

Jak twierdzi Benshaw, połączona firma, z siedzibą w Pittsburghu w Pensylwanii, zaoferuje pełną gamę systemów sterowania silnikami i będzie wiodącym dostawcą soft-startów niskiego i średniego napięcia na całym świecie. Jej globalna działalność obejmie zakłady w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Nowej Zelandii, Niemczech, na Bliskim Wschodzie i w Azji.

Pete Morgan, były dyrektor generalny północnoamerykańskiej jednostki AuComa, został ze skutkiem natychmiastowym mianowany prezesem firmy Benshaw. Przed dołączeniem do AuComa Pete Morgan był dyrektorem generalnym działu OEM firmy Benshaw.

AuCom powstał w 1978 roku jako firma projektująca i wytwarzająca wzmacniacze stereo. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od połączenia słów "audio" i "komunikacja". Dwóch założycieli - projektant elektroniki Mark Empson i jego partner biznesowy Ray Archer - połączyło wówczas zainteresowanie amatorskim radiem i muzyką.

Firma zaangażowała się również m.in. w projektowanie zasilaczy dla systemów radiofonii, a także energooszczędnych urządzeń zasilających dla jedno- i trójfazowych silników prądu przemiennego, które zostały wyprodukowane na licencji amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Z czasem jednostka zajmująca się elektronicznymi soft-startami stała się głównym biznesem firmy. Aktualna oferta AuComa obejmuje szeroką gamę elektroniki przemysłowej, centrów sterowania silnikami i innej aparatury sterowniczej.

W 2016 r. AuCom wprowadził nowatorską gamę soft-startów niskonapięciowych z opcjonalnymi kartami plug-in, odpowiednio dopasowanymi do zastosowań. Przykładowo, inteligentna karta do stosowania z pompami zapewnia ulepszone funkcje łagodnego rozruchu i może radzić sobie z różnymi przyczynami uderzeń wodnych. Może to pomóc w zapobieganiu szybkim zmianom prędkości lub kierunku przepływu oraz oddzielaniu i zamykaniu słupa wody.

Prywatna firma Benshaw produkuje systemy sterowania silnikami dla krytycznych zastosowań przemysłowych. Jest częścią Grupy Unico Technologies, do której należy również dostawca napędów i sterowników - Unico Control Solutions.

źródło: Drives & Controls