Niemiecka wystawa Automatica przełożona na grudzień

Wystawa Automatica, która w Monachium miała się odbyć w czerwcu, została przełożona na 8-11 grudnia, w tym samym miejscu. Organizator odbywającego się co dwa lata wydarzenia - Messe München - przełożył wydarzenie, dostosowując się do zaleceń niemieckiego rządu federalnego oraz władz Bawarii. Decyzję podjęto w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie wystawców i odwiedzających, porozumiewając się ze sponsorem wydarzenia - VDMA Robotics + Automation Association.

Posłuchaj
00:00

- W tych okolicznościach otwarcie Automatiki w połowie czerwca nie byłoby uzasadnione dla naszych klientów - w szczególności z medycznego i ekonomicznego punktu widzenia. Teraz, wraz z branżą, z niecierpliwością czekamy na organizację udanej wystawy Automatica 2020 w grudniu - mówił Falk Senger, dyrektor zarządzający Messe München.

- Odroczenie Automatiki do końca roku jest, w związku z obecną sytuacją, właściwą decyzją. W grudniu targi będą ważnym katalizatorem udanego okresu pokryzysowego i pomogą branży wyjść z obecnej wyjątkowej sytuacji - dodał Wilfried Eberhardt, przewodniczący rady doradczej Automatiki i dyrektor ds. marketingu jednego z największych wystawców targów - producenta robotów Kuka.

Źródło: Drives & Controls

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Rynek suszarek przemysłowych
Komunikacja
Ethernet przemysłowy zdominował rynek, odwrót od sieci Fieldbus przyspiesza
Zasilanie, aparatura nn
Nowa farma PV w sieci
Roboty
Egzoszkielety zmienią ergonomię i biznes – od przemysłu, po logistykę
Bezpieczeństwo
Monitorowanie sprężarek wodoru
Aktualności
Wsady hutnicze – nowa inwestycja

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów