Ruszyła rejestracja na targi OnRobot Expo

| Gospodarka Roboty

OnRobot uruchomił rejestrację na OnRobot Expo - globalne, interaktywne wydarzenie poświęcone robotyce – ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji i aplikacji współpracujących. OnRobot Expo odbędzie się online w dniach 2-3 grudnia. Podczas targów wystąpi między innymi Camilo Buscaron, szef działu Cloud Robotics Open Source Technology & Strategy w Amazon Web Service. Odbędzie się również panel dyskusyjny na temat automatyzacji współpracującej, w którym udział weźmie inwestor i twórca programu telewizyjnego Shark Tank, Mark Cuban. W agendzie jest także wystąpienie Sue Keay, prezes Queensland AI Hub.

Ruszyła rejestracja na targi OnRobot Expo

Dzięki transmisji online do krajów Europy, obu Ameryk i regionu Azji i Pacyfiku uczestnicy OnRobot Expo będą mogli obejrzeć 30-minutowe prezentacje prowadzone przez ekspertów na różnorodne tematy: od lean manufacturing i aplikacji współpracujących w procesach pakowania, po szybki załadunek maszyn CNC oraz obniżenie barier w zakresie wdrażania systemów wizyjnych. Pełna agenda i rejestracja znajdują się na stronie: https://expo.onrobot.com/.

Sesje szkoleniowe na temat najpopularniejszych aplikacji

Opracowane z myślą o wsparciu małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, podczas OnRobot Expo zaprezentowane zostaną kompletne materiały demonstracyjne pokazujące zastosowanie poszczególnych rozwiązań ze stale poszerzającej się gamy OnRobot - od chwytaków po narzędzia do szlifowania. Sesje szkoleniowe pozwolą uczestnikom poznać łatwe sposoby wdrożenia i maksymalizowania wartości stanowiska zrobotyzowanego. Szczególną uwagę eksperci poświęcą aplikacjom współpracującym w obszarze obsługi elementów metalowych i obróbki metali oraz pakowania, przetwarzania żywności, obróbki tworzyw sztucznych, a także w farmaceutyce i logistyce.

Wyjątkowa szansa zdobycia cennej wiedzy

Uczestnicy targów będą także mieli możliwość zapoznania się z gamą narzędzi i komponentów OnRobot za pośrednictwem unikalnego, interaktywnego, cyfrowego środowiska, które stworzono z myślą o tym wydarzeniu. Cała platforma OnRobot Expo będzie dostępna w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, japońskim, koreańskim i chińskim.

Wystąpienia prelegentów i praktyczne porady

Camilo Buscaron - w swoim wystąpieniu na temat opracowywania, testowania i wdrażania robotów przez Amazon - omówi wykorzystanie rozwiązań opartych o chmurę w upraszczaniu projektowania i wdrażania aplikacji zrobotyzowanych. Przedstawi także zagadnienia związane z Robot Operating System (ROS) i AWS RoboMaker – usługę w chmurze, która pomaga klientom projektować aplikacje robotyczne, zarządzać nimi, a także tworzyć symulacje z ich udziałem.

Uczestnicy OnRobot Expo będą mogli także obejrzeć nagranie panelu dyskusyjnego, podczas którego przedsiębiorca inwestujący w robotykę, Mark Cuban, wraz z prezesem OnRobot, Enrico Krogiem Iversenem, i prezesem Hirebotics, Robem Goldiezem, omawiają znaczenie aplikacji współpracujących dla przyszłości produkcji w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Sesja specjalistyczna obejmie między innymi wystąpienie „Fat Profits with LEAN Manufacturing”, w którym dyrektor generalny Technicon, Casper Hansen, omówi podstawy działania rozwiązań z zakresu automatyzacji metodą LEAN i korzyści płynące z ich wdrożenia. Przedstawiciel Plus Pack poprowadzi szkolenie „Plus Pack, OnRobot & Worker-Friendly Automation”, w trakcie którego podzieli się doświadczeniami z pracy z chwytakami OnRobot, na które firma zdecydowała się, aby podnieść efektywność wysoko zróżnicowanej i niskonakładowej produkcji na liniach do pakowania żywności oraz odciążyć pracowników od powtarzalnych i nieergonomicznych zadań ręcznego pakowania.

- OnRobot Expo dostarczy każdemu uczestnikowi potężną dawkę przydatnych informacji niezależnie od tego, czy dana osoba to ekspert w dziedzinie robotyki przemysłowej, który szuka sposobów optymalizacji istniejącej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej, czy reprezentuje małą firmę produkcyjną badającą dopiero możliwości automatyzacji opartej na aplikacjach współpracujących. Zaproszony zespół prelegentów omówi także podstawowe tematy biznesowe, takie jak zwrot z inwestycji, sposoby reagowania na zmieniające się wymagania rynku oraz przygotowania się na zmiany, które w produkcji dopiero nadejdą - mówi Enrico Krog Iversen.

Wszystkie informacje o OnRobot Expo znajdują się na stronie: https://expo.onrobot.com/.

źródło: OnRobot