Meidensha Corporation inwestuje w Elmodis

| Gospodarka Aktualności

Elmodis wdraża z sukcesem - w Polsce, Europie Zachodniej, USA oraz w Japonii - rozwiązanie wykorzystujące silnik jako sensor opisujący stan maszyny. Współpraca krakowskiego przedsiębiorstwa z japońską firmą Meidensha Corporation (Meiden) zaowocowała podpisaniem 21 grudnia 2020 roku w Krakowie umowy inwestycyjnej. Inwestycja w polski scale-up to istotny krok w ramach zwiększania przez Meiden skali innowacyjnego i zrównoważonego partnerstwa biznesowego z klientami w oparciu o sprawdzone, niezawodne know-how technologiczne.

Meidensha Corporation inwestuje w Elmodis

Dzięki inwestycji Meiden możliwe będzie szybsze skalowanie i rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych, szczególnie japońskim i azjatyckim. Jednocześnie ze sprzedażą realizowany będzie rozwój produktu, aby spełnić wymagania wynikające z konieczności dostosowania i certyfikacji dla rynków zagranicznych oraz potrzeb i oczekiwań partnerów biznesowych Elmodisu.

W aktualnej rundzie inwestycyjnej uczestniczyli również dotychczasowi inwestorzy - SET Venture oraz Innovation Nest.

Meidensha Corporation to japońska firma z siedzibą w Tokio, założona w 1897 roku. Zajmuje się produkcją i sprzedażą silników elektrycznych, urządzeń towarzyszących, systemów IT, elektroniki dedykowanej dla potrzeb infrastruktury wody i ścieków, kolei, energetyki, elektromobilności i wielu innych.

Elmodis to założony w 2015 roku scale-up z siedzibą w Krakowie, prowadzący działalność głównie w Europie, oferujący kompleksowe rozwiązanie IIOT (edge hardware & cloud software) wykorzystujące pomiary elektryczne, używając silnika jako sensora.

źródło: Elmodis