Stabilny wzrost na rynku ochronnej odzieży trudnopalnej

| Gospodarka Bezpieczeństwo

Polaris Market Research prognozuje, że wartość globalnego rynku ochronnej odzieży trudnopalnej będzie rosła średnio co roku o prawie 7%, aż do 2027 roku, kiedy przekroczy 5 mld dolarów. Główne czynniki, które będą napędzać popyt na ubrania tego typu, to rosnące zapotrzebowanie na odzież ochronną w przemyśle, zaostrzanie przepisów w zakresie bezpieczeństwa pracy, jak też szerzenie świadomości na ten temat wśród personelu.

Stabilny wzrost na rynku ochronnej odzieży trudnopalnej

Rozwojowi sprzyjać będą także pojawiające się innowacje produktowe, w tym rozszerzanie oferty producentów o odzież wielofunkcyjną, która jest nie tylko ognioodporna, ale i chroni pracownika w razie kontaktu z chemikaliami, czy też jest wytrzymała na rozdarcia.

W 2019 roku największy udział w tytułowym rynku miał segment odzieży uniepalnionej przez impregnację. Przewiduje się, że utrzyma dominującą pozycję, przede wszystkim ze względu na niższą cenę, dzięki której jest popularna w krajach rozwijających się. Segment konkurencyjny, który stanowi odzież z tkanin naturalnie niepalnych, w okresie objętym analizą będzie rozwijał się najszybciej, dzięki dużemu popytowi w krajach rozwiniętych.