Nowy świat automatyzacji - webinarium o platformie ctrlX Automation

| Gospodarka Przemysł 4.0

Firma Bosch Rexroth zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium "Innowacyjna platforma ctrlX AUTOMATION", podczas którego na przykładzie tej platformy zaprezentowane zostanie nowe podejście do sterowania. Webinarium odbędzie się 23 czerwca 2021 roku w godzinach 13.00-13.45.

Nowy świat automatyzacji - webinarium o platformie ctrlX Automation

Prowadzący webinarium Dominik Skoneczny oraz Paweł Orzech opowiedzą o funkcjach systemu ctrlX AUTOMATION i możliwości ich rozszerzania za pomocą aplikacji. Pokażą skalowany i kompaktowy system sterowania ctrlX CORE oraz najbardziej kompaktowy i modułowy system napędów na świecie.

Aby wziąć udział w webinarium należy zarejestrować się za pośrednictwem strony https://www.boschrexroth.com/pl/pl/o-firmie/targi-i-wydarzenia/webinar-form/content-grid-row-147.

Platforma ctrlX AUTOMATION bazuje na procesorach wielordzeniowych nowej generacji, które zapewniają moc obliczeniową wystarczającą praktycznie dla wszystkich zadań związanych z automatyzacją. Te wydajne procesory mogą być zintegrowane z komputerami PC, komputerami przemysłowymi lub bezpośrednio z napędami. Utworzony w ten sposób nowy moduł sprzętu i oprogramowania będzie obsługiwał wszystkie zadania związane z automatyzacją - od prostych aplikacji sterujących i rozwiązań Internetu Rzeczy, po wydajne sterowanie ruchem.

Wprowadzając na rynek nową platformę ctrlX AUTOMATION, firma Bosch Rexroth usunęła tradycyjne granice między systemami sterowania maszynami, systemami informatycznymi i Internetem Rzeczy. Scentralizowane i zdecentralizowane topologie sterowania można teraz tworzyć w sposób elastyczny za pomocą skalowalnej platformy. Dzięki działającemu w czasie rzeczywistym systemowi operacyjnemu Linux, otwartym standardom, technologii programowania aplikacji, inżynierii internetowej i kompleksowym połączeniom Internetu Rzeczy platforma ctrlX AUTOMATION sprawia, że prace inżynieryjne wymagają o 30-50% mniej czasu i wysiłku.

Platforma ctrlX AUTOMATION obejmuje najnowsze technologie oprogramowania inżynieryjnego oraz obsługuje wszystkie zadania związane ze sterownikami PLC i zadaniami Motion. Funkcje oprogramowania można łączyć na wiele sposobów za pomocą gotowych, niestandardowych i dostosowywalnych aplikacji. Z kolei aplikacje te można tworzyć w różnych językach programowania, takich jak C++, języki skryptowe (np. Python) lub nowe języki graficzne (np. Blockly).

CtrlX AUTOMATION umożliwia użytkownikom wybór języków programowania. Mogą oni programować w językach zgodnych z IEC 61131, PLCopen lub G-Code, w tradycyjnych językach wysokiego poziomu lub językach internetowych. W efekcie producenci maszyn nie są już zależni od dostępności specjalistów ds. sterowników PLC i dedykowanych systemów używanych przez innych producentów.

Konfigurowanie i uruchamianie komponentów procesu automatyzacji jest w całości oparte o strony internetowe dostępne z poziomu przeglądarek. Dzięki takiemu podejściu nie trzeba instalować oprogramowania i urządzenia zostają zaprogramowane w ciągu kilku minut od włączenia systemu. Użytkownik uzyskuje dostęp do całkowicie zwirtualizowanego środowiska platformy ctrlX AUTOMATION, co umożliwia programowanie bez posiadania fizycznego sprzętu. Funkcje systemu można w każdej chwili rozszerzyć z wykorzystaniem dodanych przez użytkownika własnych funkcji procesowych, aplikacji i oprogramowania open source.

Ponadto platforma ctrlX AUTOMATION jest zgodna z przyszłościowymi standardami komunikacyjnymi, takimi jak TSN i 5G, dzięki czemu stała się najlepszym systemem na rynku pod względem funkcji sieciowych.

źródło: Bosch Rexroth