Przyszłość rynku tłoczenia metali

Według Grand View Research, wartość globalnego rynku tłoczenia metali zwiększy się z 206 mld dolarów w 2021 roku do ponad 310 mld dolarów w roku 2030, co oznaczać będzie średni coroczny wzrost o prawie 5%. Napędzać go będzie popyt na metalowe elementy, m.in. wybijane, gięte, skręcane, głównie w elektronice użytkowej (tłoczone elementy obudów telefonów, głośników, słuchawek), przemyśle motoryzacyjnym (elementy pojazdów elektrycznych), lotniczym oraz branży maszyn przemysłowych.

Posłuchaj
00:00

Zapotrzebowaniu na zaliczane do tej kategorii technologie obróbki metali będą również sprzyjać zmiany w rolnictwie i telekomunikacji, w związku z rozwojem technologii 5G. Głównym czynnikiem hamującym będzie z kolei tendencja do zmniejszania wagi samochodów, ponieważ w tym celu elementy metalowe zastępowane są tworzywami sztucznymi.

fot.: Siemens

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
DHL uruchamia flotę 138 robotów Exotec – rewolucja automatyzacji magazynowej w logistyce farmaceutycznej
Roboty
Wyniki finansowe firmy KUKA
Silniki i napędy
Nidec ACIM uruchamia w Chinach nową superfabrykę silników
Roboty
Sztuczna inteligencja uczy robota pokonywać każdy teren
Aktualności
Endress+Hauser z nagrodą
Roboty
Globalny rynek robotów przemysłowych skurczył się o 5,8%

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów