Przyszłość rynku tłoczenia metali

Według Grand View Research, wartość globalnego rynku tłoczenia metali zwiększy się z 206 mld dolarów w 2021 roku do ponad 310 mld dolarów w roku 2030, co oznaczać będzie średni coroczny wzrost o prawie 5%. Napędzać go będzie popyt na metalowe elementy, m.in. wybijane, gięte, skręcane, głównie w elektronice użytkowej (tłoczone elementy obudów telefonów, głośników, słuchawek), przemyśle motoryzacyjnym (elementy pojazdów elektrycznych), lotniczym oraz branży maszyn przemysłowych.

Posłuchaj
00:00

Zapotrzebowaniu na zaliczane do tej kategorii technologie obróbki metali będą również sprzyjać zmiany w rolnictwie i telekomunikacji, w związku z rozwojem technologii 5G. Głównym czynnikiem hamującym będzie z kolei tendencja do zmniejszania wagi samochodów, ponieważ w tym celu elementy metalowe zastępowane są tworzywami sztucznymi.

fot.: Siemens

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Integracja IT i OT w przemyśle: OMRON i Cognizant łączą siły dla cyfrowej transformacji
Przemysł 4.0
Eplan i Rittal wprowadzają AI do automatyzacji przemysłowej
Roboty
Czy roboty stają się coraz bardziej samodzielne?
Aktualności
Rynek kompozytów
Roboty
Kawasaki CORLEO – czteronożny robot mobilny z napędem wodorowym i systemem równowagi opartym na AI
Aktualności
Branża pakowania wobec współczesnych wyzwań

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów