LEM otworzy zakład produkcyjny w Malezji

Firma LEM, wytwarzająca urządzenia realizujące pomiary elektryczne w energetyce odnawialnej, automatyce, sieciach energetycznych oraz elektromobilności, zainaugurowała w Penang, w Malezji, budowę nowego zakładu produkcyjnego. Projekt został po raz pierwszy ogłoszony w 2020 r., a pierwsze produkty mają pojawić się w pierwszym kwartale 2024 r. W inauguracji wzięły udział m.in. władze Penangu, prezes i dyrektor generalny LEM oraz Ambasador Szwajcarii w Malezji.

Posłuchaj
00:00

LEM wybrał Penang jako lokalizację strategiczną, dzięki której poprawi łańcuchy dostaw, zwiększy odporność na zakłócenia i lepiej zaspokoi potrzeby klientów w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych. Nowy zakład uzupełni potencjał fabryk działających w Chinach, Bułgarii i w Szwajcarii. Firma inwestuje w zwiększenie mocy produkcyjnych, by w nadchodzących latach osiągnąć ambitne cele wzrostowe. Zakład będzie główną bazą testową dla zintegrowanych czujników prądu (ICS), które są poszukiwane przez klientów z branży automatyki, motoryzacji i energii odnawialnej. Firma LEM rozważy również w Pengang inwestycje w zakresie badań i rozwoju.

Zakład produkcyjny dostarczający zintegrowane czujniki prądu będzie dysponował powierzchnią 12 tys. m2. Inwestycja LEM wyniesie około 15 mln CHF (70 mln MYR) na budowę obiektu i jego wstępne wyposażenie. Początkowo zakład zatrudni 50 osób, ale oczekuje się, że w ciągu kilku lat liczba pracowników wzrośnie do około 500.

W 2022 roku założona w Genewie firma LEM świętuje swoje 50-lecie. Niedawno ogłosiła rekordową roczną sprzedaż w wysokości 373,4 mln CHF.

Źródło: LEM - Life Energy Motion

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów