Grupa Hager buduje na Śląsku nowy zakład produkcyjny

| Gospodarka Aktualności

Dostawca produktów elektrycznych dla przemysłu i branży nieruchomości rozpoczął w sierpniu budowę nowej fabryki. Wykonawcą obiektu jest Panattoni - europejski lider rynku nieruchomości przemysłowych. Wartość inwestycji wyniesie około 50 mln euro. W nowej fabryce Grupy Hager produkowane będą głównie elektryczne urządzenia zabezpieczające. Zatrudnienie znajdzie tu niemal 1000 osób.

Grupa Hager buduje na Śląsku nowy zakład produkcyjny

Nowoczesny zakład w Bieruniu, zlokalizowany zaledwie 10 kilometrów od fabryki Hagera w Tychach, pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych i rozwinięcie portfolio produktów firmy. Wzmocni również relacje Hagera z regionem oraz jego konkurencyjność rynkową. Całkowita powierzchnia obiektu przekroczy 21 tys. m2, z czego 16 tys. będzie przeznaczone na cele magazynowe oraz produkcyjne.

Inwestycja realizowana jest w formule BTO i zostanie oddana do użytku w połowie 2023 roku. Budynek zakładowy będzie jednym z najnowocześniejszych w Grupie Hager – spełni wytyczne certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. W nowej fabryce zainstalowane będą panele fotowoltaiczne, które dostarczą energię dla procesów produkcyjnych.

Firmy Panattoni i Hager współpracują ze sobą od 7 lat. W 2015 roku Panattoni wybudował zakład produkcyjny Hagera w Sosnowcu.

źródło: Hager Group