Rusza Hour of Engineering firmy Siemens - program dla szkół podstawowych

| Gospodarka Aktualności

Siemens Digital Industries Software ogłosił start Hour of Engineering, programu edukacyjnego online, który umożliwia nauczycielom wprowadzenie uczniów w ciągu zaledwie jednej godziny do inżynierii i technologii za pomocą odpowiednio dobranych, przyjaznych treści edukacyjnych. Program wykorzystuje założenia STEM (kształcenie w czterech dyscyplinach: nauka, technologia, inżynieria i matematyka - science, technology, engineering, mathematics) dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, i ma na celu wzbudzenie wśród dzieci zainteresowania karierą inżynierską zanim ukończą szkołę podstawową.

Rusza Hour of Engineering firmy Siemens - program dla szkół podstawowych

Za sprawą nowego programu, dostępnego obecnie tylko w języku angielskim, firma Siemens zamierza inspirować, angażować i edukować uczniów na temat roli i podstaw inżynierii, zanim jeszcze podejmą naukę w szkole średniej, pomagając w ten sposób przygotować solidną rzeszę przyszłych inżynierów. Bez wzbudzenia zainteresowania na wczesnym etapie nauki wielu uczniów zrezygnuje z inżynierii na podstawie powszechnych błędnych przekonań na temat tej dziedziny.

- Do tej pory nie istniało odpowiednie podejście do prowadzenia edukacji w zakresie inżynierii w szkołach podstawowych. Hour of Engineering firmy Siemens zamyka tę dawno zaniedbaną lukę i daje nauczycielom i uczniom potężną platformę do angażowania się w inżynierię - powiedział Jan Morrison, dyrektor generalny i założyciel TIES (Teaching Institute for Excellence in STEM).

Hour of Engineering jest bezpośrednią odpowiedzią na przewidywany niedobór inżynierów. Treści nauczania Hour of Engineering są dostosowane do standardów nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Każde działanie edukacyjne jest łatwe do wdrożenia i zawiera przewodnik dla nauczyciela, który przedstawia sugerowane sekwencje nauki z opcjami od jednej do 20 godzin.

- Budowanie inżynierskich nawyków myślowych, takich jak kreatywność, myślenie systemowe i współpraca, stanowią podstawę programu nauczania Hour of Engineering. Działania i lekcje dostosowane do najwyższych standardów edukacyjnych zapewniają praktyczną mapę drogową dla nauczycieli, aby płynnie zintegrować koncepcje inżynieryjne, które pomagają uczniom osiągnąć więcej we wszystkich obszarach tematycznych. Materiał przygotowany przez firmę Siemens jest naprawdę przełomowy - powiedział Alex Urrea, założyciel i dyrektor generalny Eduscape, firmy wybranej przez Siemensa do opracowania programu nauczania.

Więcej informacji o działaniach i zasobach firmy Siemens w zakresie edukacji STEM można uzyskać na stronach www.siemens.com/solid-edge-educator oraz www.hourofengineering.com.

źródło: Siemens Digital Industries Software