Rynek gazów technicznych – ponad 518 mld dolarów w 2033

Według Future Market Insights wartość globalnego rynku gazów technicznych zwiększy się ze 116 mld dolarów w 2023 roku do 518 mld dolarów w roku 2033, co oznaczać będzie średni coroczny wzrost o ponad 16%. Najszybciej będzie rósł popyt na azot, dotychczas drugi pod względem udziału w tym rynku, za tlenem. Najpopularniejszą metodą dostaw będzie instalacja stacji dystrybucji gazów na miejscu, preferowana przez odbiorców ich dużych ilości.

Posłuchaj
00:00

Zasadniczo zapotrzebowanie na gazy techniczne napędzać będą branże: opieki zdrowotnej, elektroniczna (fotowoltaiczna, półprzewodnikowa) i produkcji żywności. Rozwojowi rynku sprzyjać również będą prace nad ulepszeniem technik produkcji i dystrybucji gazów technicznych. Głównym hamulcem będą wysokie koszty produkcji w związku ze wzrostem cen energii i zaostrzanie przepisów ochrony środowiska.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rynek oprogramowania MRO w lotnictwie
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Powiązane treści
Dobra prognoza dla rynku czujników gazów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów