SSI Schaefer przejmuje w pełni DS Automotion

| Gospodarka Aktualności

Grupa SSI Schaefer - międzynarodowy dostawca modułowych rozwiązań magazynowych i logistycznych, zatrudniający około 10 tys. osób, oraz DS Automotion - dostawca robotyki mobilnej, takiej jak zautomatyzowane pojazdy kierowane i autonomiczne roboty mobilne, podpisali umowę, na mocy której SSI Schaefer przejmie wszystkie udziały w DS Automotion. Strony postanowiły nie ujawniać wartości transakcji.

SSI Schaefer przejmuje w pełni DS Automotion

SSI Schaefer rozszerzy tym samym udziały mniejszościowe, które posiada od 2018 r. Nabycie pozostających udziałów nastąpi 1 marca 2023 r. i podlega zatwierdzeniu przez austriacki federalny urząd ds. konkurencji. Będzie to ważny kamień milowy w poszerzaniu przywództwa technologicznego Grupy SSI Schaefer. Wzmocni jej konkurencyjność oraz siłę w zakresie innowacji w dziedzinie robotyki i automatyzacji w intralogistyce.

DS Automotion będzie nadal działać niezależnie w uznanych obszarach, takich jak logistyka produkcji i ochrony zdrowia oraz systemy montażowe, posługując się swoją dobrze ugruntowaną marką. Zespół zarządzający kierowany przez dyrektorów Manfreda Hummenbergera i Wolfganga Hillingera zostanie zachowany.

Dalszy rozwój autonomicznych robotów mobilnych (AMR) jest jedną z kluczowych wspólnych inicjatyw w kontekście ogólnej reorganizacji branży robotyki. Ten segment produktów, charakteryzujący się prostym uruchomieniem i elastycznymi aplikacjami, zyskuje na znaczeniu i oferuje doskonałe możliwości rozwoju. Firma DS Automotion opracowała w tym segmencie standardy, takie jak Plannable Autonomy i Cooperative Navigation, które pomagają łączyć korzyści płynące z elastyczności z niezawodnością i dostępnością systemów przemysłowych. DS Automotion dysponuje 40-letnim doświadczeniem w nawigacji i sterowaniu.

źródło: SSI SCHAEFER