Infinite Electronics przejął brytyjskiego producenta złączy - firmę Bulgin

| Gospodarka Obudowy, złącza, komponenty

Firma Infinite Electronics kupiła Bulgin Ltd, brytyjskiego dewelopera i producenta złączy oraz komponentów powiązanych. Dostawca złączy był dotychczas własnością Equistone Partners Europe - firmy private equity, która sama przejęła Bulgin od Elektron Technology w 2019 r. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Infinite Electronics, której siedziba główna znajduje się w Kalifornii, jest właścicielem kilkunastu marek z branży przemysłowej, RF i łączności.

Infinite Electronics przejął brytyjskiego producenta złączy - firmę Bulgin

Od czasu przejęcia firmy przez Equistone Bulgin znacznie się rozwinął, otwierając siedzibę w Tunisie, w Tunezji i nową siedzibę główną w Cambridge, w Wielkiej Brytanii. Firma została założona w 1923 r. i aktualnie szczyci się dobrze ugruntowaną marką i dobrą reputacją w zakresie jakości oraz niezawodności produktów. Projektuje i produkuje okrągłe złącza, przełączniki i komponenty związane z zasilaniem, uszczelnione i przeznaczone do pracy w trudnych warunkach, czyli wytrzymujące m.in. działanie ekstremalnych temperatur, wody i wilgoci.

Bulgin oferuje ponad 7 tys. produktów, które są wykorzystywane w szerokim zakresie rynków końcowych, w tym w Przemyśle 4.0, elektronice, transporcie i infrastrukturze oraz technologiach medycznych. Dysponuje globalną bazą klientów liczącą przeszło 75 tys. użytkowników. Zatrudnia obecnie ponad 680 osób w Wielkiej Brytanii, Ameryce Północnej, regionie Azji i Pacyfiku oraz w Afryce Północnej i posiada ponad 670 dystrybutorów w 60 krajach.

źródło: Drives & Controls, Infinite Electronics